Wpis z mikrobloga

@Chael: Jak kotka spodziewa się młodych to sama szuka miejsc na gniazdo, gdzie nikt jej nie będzie przeszkadzał i będzie ciepło. Wtedy najlepiej dać jej karton i wyłożyć jakimś kocem. Inaczej albo urodzi na podwórku albo np. w szafie czy w łóżku i wszystko co było w jej zasięgu będzie zakrwawione.
  • Odpowiedz
@a231: słuchaj, nie znam się na kotach, wręcz nie przepadam za nimi co tłumaczy moją niewiedzę w tym temacie. Mimo wszystko trzymanie zwierzaka w kartonie jest w moim mniemaniu czymś cebulackim i tyle. Skoro chcę mieć zwierzę, to chociaż zafundować mu się powinno normalne warunki (jakaś kuweta, czy cuś), a nie karton- oboje nie wiemy ile już jest czasu po porodzie, jak i oboje nie wiemy, czy taka chatka nie zostanie
  • Odpowiedz
@Chael: widać, że kota nie miałeś. Kuweta, miejsce do spania a tym bardziej do rodzenia to kompletnie różne rzeczy. Kuweta służy do robienia kupy. Co do spania to kot i tak spać położy się tam gdzie będzie chciał i tam gdzie mu będzie wygodnie. Często są to właśnie kartony, bo dają im one poczucie bezpieczeństwa, ciepło i w dodatku są dla nich zabawką (koty lubią gryźć kartony). Do tych legowisk specjalnie
  • Odpowiedz
@Chael: wiele kotów domaga się wręcz przekazania im do zabawy pudełek; moja kotka musiała dokonać inspekcji każdego

http://www.youtube.com/watch?v=2XID_W4neJo

albo chciała, żeby zrobić jej "jamę" z poduszek i koca gdzie sobie spała

tymczasowe pudło jako schronienie dla matki to akurat niezły pomysł - kot czuje się bezpiecznie, pudło można wymienić, a koc wyprać; jest to tymczasowe rozwiązanie
  • Odpowiedz