Wpis z mikrobloga

  • 22
2418 + 1 = 2419

Tytuł: Śmierć pięknych saren
Autor: Ota Pavel
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788366013599
Tłumacz: Mirosław Śmigielski
Wydawnictwo: Stara Szkoła
Liczba stron: 256
Ocena: ★★★★★★★★

Świetna książka, o takim zwykłym życiu rodziny sprzedawcy garnków i odkurzaczy.

Książka jest podzielona na dwie części, pierwsza skupia się na bardziej na ojcu głównego bohatera/narratora, a druga na nim samym i jego doskonaleniu umiejętności kłusowniczo-wędkarskich. Gdybym miał je ocenić osobno to pierwsza jest dla mnie zdecydowanym faworytem i byłaby bardzo blisko 10/10, co najmniej 9/10. Natomiast druga podobała mi się mniej, może była mniej ciekawa, może syn nie dał rady przebić ojca, który jest najlepszym sprzedawcą nie tylko w Czechach, czy w Europie, ale i na świecie, stąd 7/10. Sumarycznie daje to 8/10. Wcześniejsze jej wydania miały obie cześci w tytule - "Śmierć pięknych saren. Jak poznałem się z rybami", ale później ktoś wpadł na pomysł, że zostawi na okładce ryby z gwiazdami Dawida, i usunie podtytuł o rybach (bo czemu nie) ;)

To co mi się w tej pierwszej części najbardziej podobało to to, że jego ojciec zawsze angażował się we wszystko co robił na 200%, jak sprzedawał odkurzacze, to nikt nie robił tego lepiej, jak sprzedawał lep na muchy, to nikt nawet nie sprawdzał czy działa (i czy faktycznie muchy zdychają), jak się zakochiwał w kobiecie (żonie szefa), to cały świat przestawał dla niego istnieć, włącznie z własną żoną. Miał co prawda pod górkę, ale nie każdy jest przecież w czepku urodzony.

Bardzo lubię takie historie, to chyba nawet mój ulubiony podgatunek literatury pięknej, czyli opowiadania dla samego opowiadania, zwykłe historie zwykłych ludzi.

@faramka Dzięki wielkie za wrzucenie recenzji tej książki, bawiłem się świetnie :)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
188/150
#bookmeter #czytajzwykopem #kindle #literaturapieknabookmeter
Pobierz
źródło: comment_16409402364y1bbo8yrCd47BsT2jglBM.jpg
  • 5