Wpis z mikrobloga

@Piz-dur: jest mnóstwo tutoriali na YouTubie
Od biedy wystarczy ci wyrzynarka najtańsza z marketu i zestaw do dobijania paneli za 30 zł
Widać że ekipa zobaczyła że się nie znasz więc próbują cię skroić
@Piz-dur: Bardzo trudno to określić, bo to wiele zależy od rzeczywistych warunków, jedno pomieszczenie łatwiej ułożyć niż kilka małych. Ważne też jak obrobią, jak listwy pomontują, bo te detale mogą silnie rzutować na końcowy efekt.
@gurken: Ale to nie ma sensu, bo jak zamówię w sklepie panele z montażem to vat spada mi na 8% za panele, czyli robocizna za darmo praktycznie jest.
A u tych gości nie dość, że nie ma vatu 8% za panele (bo je kupię w sklepie z 23% vatem), to jeszcze jakaś kosmiczna cena za montaż.
@jalop: W Łodzi. Czekam na wycenę jutro od innego speca, a do tego gościa zadzwonię i od razu mu powiem, że całość jest dla mnie za droga, z miejsca rezygnuję z prac z panelami, a resztę niech przeliczy jeszcze raz i mi wyśle.
@jalop: Ach, zapomniałem powiedzieć, że być może taką cenę dyktuje termin rozpoczęcia za dwa tygodnie. Tylko nie wiem, czy chcę płacić 15k więcej za to, że zaczną w styczniu, niż inna firma za 3 miesiące.
@Piz-dur: Ja kiedyś wziąłem kuchenkę gazową z marketu z usługą montażu, chyba było koło 100zł, ale z 5 lat temu. Przyjeżdża gostek i mówi że tu trzeba kolano dać i to trzeba dopłacić, bodaj drugie tyle. To ja oczywiście dziękuję i każę podpisać, że nie zamontuje w cenie z marketu, to skończył z cwaniakowaniem, podłączył i podbił gwarancję. Tak to często funkcjonuje, masz niby usługę, ale możliwe, że będziesz miał #!$%@?