Wpis z mikrobloga

Mam taką sytuację: partycja C to SSD 250GB. Partycja D i pozostałe na dole to HDD 500GB. Chciałbym rozszerzyć partycję D o pozostałe wolne, nieprzydzielone miejsce.
Jednak robiąc to z poziomu Windowsa otrzymuję komunikat:
"There is not Enough Space on the Disk to Complete this Operation"
W dodatku po tej operacji partycja D zmieniła się z basic na dynamic disk + zmieniła kolor.

Jak to zrobić najbezpieczniej? Zależy mi na tym aby nie stracić danych z partycji D.

#dysk #dyski #windows #windows10 #windows11 #systemyoperacyjne #pytanie #pytaniedoeksperta
jaynovak87 - Mam taką sytuację: partycja C to SSD 250GB. Partycja D i pozostałe na do...

źródło: comment_16408883916pTa8oKowZRiqLl1IreaUf.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@gien: Najgorsze, że niektóre programy nie widzą w ogóle tych 99,30GB wolnego miejsca na dysku HDD, widzą tylko to 622MB.. W dodatku ten dysk teraz określany jest jako dynamiczny, a nie jak wcześniej jako podstawowy
  • Odpowiedz
@jaynovak87: hdd zmienił ci się na dysk dynamiczny, więc jeśli chcesz alokować i połączyć to nieprzydzielone miejsce to musisz zmienić na dysk podstawowy (taki jak ssd), a tego pod windowsem bez formatu dysku nie da się zrobić. Ewentualnie jakimiś programami, albo spróbować pousuwać partycje z poziomu instalatora windowsa.
Ten hdd to jest stary dysk na którym był wcześniej windows? Przenosiłeś system z twardziela na nowy ssd? :)
  • Odpowiedz
@handballer: wcześniej miałem system na tym HDD (to to sformatowane 99,30gb), partycja D była na dane (to też ten HDD), a nowa partycja C to system postawiony na nowo na SSD

mehh.. gdybym nie tego łączenia w windowsowskim disk managerze to pewnie nie zmieniłoby mi się to na dynamiczny, a teraz przez to jest problem. Najgorsze, że tego 99,30gb nie mogę teraz nawet użyć do ponownego stworzenia partycji E, bo otrzymuję
  • Odpowiedz
@jaynovak87: a tym próbowałeś https://www.easeus.com/

Zrobiło ci się to samo co mnie, jak stawiałem windowsa na ssd a stary system miałem na hdd, tylko, że mi stare dane nie były potrzebne, więc po prostu sformatowałem twardziela. Jak tobie się nie uda nic z tym zrobić to pozostaje jedynie przekopiowanie tych danych, format i wrzucenie ich z powrotem
  • Odpowiedz
@handballer: @Fuhrer-chan: tylko co w praktyce da wywalenie tych partycji 100mb i 605mb w kontekście przyłączenia tamtych 99gb do partycji D?

generalnie dla porządku rzeczywiście dobrze by było te dwie partycje z dysku HDD (przekreślone) wywalić (pozostałości po starym systemie z HDD) i wszystko złączyć w jedno nieprzypisane miejsce, po czym złączyć to nieprzypisane miejsce z zawierającą pliki partycją D

z poziomu windowsowskiego menedżera dysku nie jestem w stanie tego
jaynovak87 - @handballer: @Fuhrer-chan: tylko co w praktyce da wywalenie tych partycj...

źródło: comment_1641149620WIORNmdToD3nEcKZ7NqDUr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
generalnie dla porządku rzeczywiście dobrze by było te dwie partycje z dysku HDD (przekreślone) wywalić (pozostałości po starym systemie z HDD) i wszystko złączyć w jedno nieprzypisane miejsce, po czym złączyć to nieprzypisane miejsce z zawierającą pliki partycją D


@jaynovak87: sam sobie odpowiedziałeś

Dlatego po raz któryś napiszę, jak się nie da z poziomu windowsa ani zewnętrznego programu, to spróbuj z poziomu instalatora windowsa (krok w którym wybierasz partycję do instalacji)
  • Odpowiedz
@handballer: i przy list partition i usunięciu partycji wyskakuje to samo

chyba się skończy na przerzuceniu całości danych i sformatowaniu całego HDD, bo przez to, że ten dysk jest teraz dynamiczny to dzieją się jakieś dziwne rzeczy i wiele opcji nie działa

najgorsze, że nie mam teraz za bardzo gdzie przerzucić tych wszystkich danych a jest tego z 200gb

@Fuhrer-chan: wiele programów nie jest nawet w stanie usunąć partycji z
jaynovak87 - @handballer: i przy list partition i usunięciu partycji wyskakuje to sam...

źródło: comment_1641156655VTW1hBSi5SYCQDDYysIMZx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@handballer: @Fuhrer-chan: Zrobiłem trochę miejsca na SSD, całość danych z HDD przerzuciłem na SSD. Przez diskpart z poziomu windowsa zrobiłem clean całego HDD, przekonwerterowałem z dynamic na basic, później na gpt i przez menedżer dysków utworzyłem nową partycję NTFS.

Teraz wystarczy mi tylko przerzucić dane ponownie na D i usunąć je z SSD. Wygląda na to, że wszystko przebiegło pomyślnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki za
jaynovak87 - @handballer: @Fuhrer-chan: Zrobiłem trochę miejsca na SSD, całość danych...

źródło: comment_1641199849OfMsgxotleMoFUAyAve2Va.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz