Wpis z mikrobloga

@Speedy ja mam nadzieję, że WOŚP zbierze wystarczająco dużo kasy i kupi wystarczająco dużo sprzętu dla potrzebujących.

A z pewnych rzeczy, pokazujących religie w krzywym zwierciadle, ja się po prostu śmieje i tyle.

A jeżeli kogoś obraża durny obrazek, to jest jego problem - mi to ani ziębi ani grzeje ¯_(ツ)_/¯
@Kotouak: jestem ateistą, ale nie takim wykopowym, ktory obraza wszystkich i wszystko bo mama mu kazala chodzić do kościoła a on nie chciał XD Religia to część naszej kultury, na tej religii i jej uniwersalnych wartościach stoi caly nasz zachodni świat, nic tego nie zmieni, w szczególności głupie obrazki obrażające religię i ludzi dla których te symbole coś znaczą
@Godir17: tak tak... I masz kolegę geja, który nie lubi tego całego LPG.
No skoro tak twierdzisz... ¯\(ツ)_/¯

Tylko jedno pytanie z mojej strony - kogo personalnie obraża ten obraz z żabą.
Poza tym jak można "obrazić religię"? To tak samo jakby napisać, że coś "obraża przemysł motoryzacyjny". Dla mnie to bez sensu - obrazić można kogoś, nie organizacje czy zjawisko ¯\
(ツ)_/¯
@Kotouak: nie, nie mam kumpla geja, nie obracam się w dziwnym towarzystwie, ateizm wziął się z tego, ze z czasem jak poglebialem wiedze tym wiara w Boga byla coraz słabsza. Obraz obraża w ten sam sposob jak obraza tabliczka z napisem lgbt na szubienicy, sa osoby których obraża przerabianie obrazów świętych, ale dla Ciebie i wielu innych na tym portalu to nic takiego bo przecież nie mozna obrażać katolikow bo sa
@Godir17 no cóż - to taka wzajemna spirala obrzucania się gównem. Fachowo to się nazywa polaryzacja.
Różnica jest taka, że jedna strona "wiesza na szubienicy", do czego sam się odniosłeś, natomiast druga po prostu robi sobie żarty.

I jak widzimy, satyra jest całkiem skutecznym środkiem, w przeciwieństwie do zwykłego chamstwa.

I tak po prawdzie - niewiele mnie obchodzą "obrażone uczucia" osób z tego samego mianownika, co ludzie, przez których jakiś czas temu