Wpis z mikrobloga

@omogl1n: przyrównywanie obowiązkowego szczepienia do wolnego dostępu do aborcji to absolutny brak wiedzy w obu tematach. Foliarze lubią głośno krzyczeć w internecie, ale widać komu tak naprawdę bardziej zależy.
Dlatego mam nadzieję, że będziecie skutecznie tępieni. Wrzody na zdrowym społeczeństwie.


@Manymouse: Bo uważamy, że wolność indywidualna jest istotniejsza od dobra kolektywu? Czyli tak, jak uważano do niedawno wszędzie poza Chinami / Koreą Północną?

A co odpisać na taką głupotę?


Jaką głupotę? W Chinach sieci neuronowe i mechanizmy Big Data tworzą jeden wielki system zaufania społecznego. W Europie będziesz miał niedługo to samo - być może nawet w jeszcze gorszej wersji.
Ale do tego to się sprowadza, do teorii spiskowych.


@Ordo_Publius: Nauka opiera się na ciągłych wątpliwościach i kwestionowaniu wszystkiego, a nie na bezmyślnym, tępym posłuszeństwie w stosunku do randomowego lekarza pokazywanego w TV. Gdyby ludzkość stosowała od zawsze twój tok rozumowania to dalej siedzielibyśmy w lepiankach...
@zmasowanyatak: Niektórym nie przetłumaczysz - osoba, której odpowiadasz, jest już mentalnie stracona ¯\_(ツ)_/¯
@Manymouse: daleko mi do nazywania kogokolwiek kretynem ale to zapytanie otwiera przed tobą szeroki wachlarz odpowiedzi. A jeśli nie chcesz podejmować tematu to go nie podejmuj. Ttylko tyle i aż tyle. Bo pytanie "co odpisać na taką głupotę?" można zadać do każdej tezy.
@omogl1n

Jaką głupotę? W Chinach sieci neuronowe i mechanizmy Big Data tworzą jeden wielki system zaufania społecznego. W Europie będziesz miał niedługo


Pierwszy się pod tym podpisze. Większość jest za głupia na wolność, co widać po przykładzie plaskoziemców/antyszczepionkowcach.
@Manymouse: podaje możliwe odpowiedzi:
Wiem
Nie wiem
Każdą z tych odpowiedzi można rozwinąć.

Ja kolego szanowny zwracam uwagę na retorykę w dzisiejszych czasach, szczególnie odnośnie covida gdzie okazuje się że nie ma miejsca na pytania, wątpliwości, tylko masz robić to co mówią mądre głowy w TV. I ludzie nie widzą w tym żadnego problemu, to jest niesamowite.
Osobiście w kwestii szczepień mam mnóstwo wątpliwości mimo że jestem zaszczepiony pełną dawką. Skoro
@omogl1n: Ah uwielbiam te wolnościowe zrywy szurów. „KAGAŃCE” XD
Jeżeli dla was, drogie szury, przejawem wolności jest brak maseczki na twarzy i szczepionki to gratulacje. Ale potem na każdym kroku jesteście i tak ograniczani na miliony przeróżnych sposobów i nic jakoś z tym nie robicie - bo dla was kawałek materiału na twarzy to ujma na honorze. Wielka dumna Polska XD
Po wypowiedziach większości osób tak dumnie krzyczących o „kagańcach na