Wpis z mikrobloga

#seo czy da się zrobić tak, żeby na pozycjonowaną frazę wyskakiwała główna strona ofertowa poświęcona tej frazie zamiast (tak jak obecnie) artykuł blogowy? Google uznał, że ten artykuł to główna treść związana z frazą, a tak nie jest - i nie wiem jak mogę do Google zasugerować, by wyświetlała się inna strona w tym miejscu.
  • 9
@SRzeyamlon: Tak, da się. Musisz poprawić / wzmocnić linkowanie (wew/zew). Ustaw canonicala na stronę ofertową i zdezoptymalizuj art. blogowy + dooptymalizuj stronę ofertową. Często spotykany problem, ale można go całkiem szybko naprawić (o ile przykładowo do podstrony blogowej nie kieruje mnóstwo zew. i silnych linków na docelową frazę). W tym czasie na podstronie blogowej możesz stworzyć jakieś widoczne CTA do strony ofertowej, jeśli nie chcesz aby ruch się marnował.
@SRzeyamlon: Tag canonical to atrybut meta-tag, który wstawiamy w sekcji danej podstrony i pomaga wyszukiwarce określić kanoniczną / "ważniejszą" podstronę.

Zapewne używasz Wordpress'a - tag canonical ustawisz łatwo w różnych wtyczkach np. Yoast Seo, Rank Math etc.
Wystarczy, że wpiszesz w Google np. "yoast seo canonical" etc. i znajdziesz strony z wyjaśnieniem.
@ContentNinja: chyba żartujesz z tym canonicalem - przecież to wyindeksuje stronę z canonicalem. Więc stracisz na linkowaniu wewnętrznym, juicy seo etc. Lepiej zrobić linki wewnętrzne i odpowiednio zarządzić onsite'm.

Aczkolwiek może to nie byc wykonalne/opłacalne/trafne - trzeba by zbadać intencję i jakie inne wyniki pokazuje Google na zadaną frazę bo może się okazać, że wyniki poradnikami/blogami stoją i akurat taki wynik jest ok.
@seozgred: Jak to w SEO - it depends. Jeśli strony się kanibalizują to dlaczego nie?
Założyłem, że OP posiada małą stronę. Nie mamy żadnych danych: tj. domeny, wglądu do podstrony A/B.

Oczywiście tag kanoniczny mówi wyszukiwarce - nie indeksuj tej strony, oceniaj tę drugą, więc wypadnie (choć nie jest to reguła).

Czasem wpis blogowy (np. na niszowych frazach) zabija całą możliwą konwersje, a do tego jeśli dochodzi fraza sezonowa to liczymy