Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam pytanie odnośnie wypowiedzenia. Pracuję w jednej firmie na uop ponad 6 miesięcy, więc teoretycznie obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Trochę mi to nie pasuje, bo mam plany na koniec stycznia i po rozmowie z kierownikiem doszliśmy do wniosku, że przekazanie obowiązków zacznę nieco wcześniej i po 16 stycznia będę wolny.
Pisałem w tej sprawie do działu HR i wg nich mogę spokojnie po nowym roku przynieść wypowiedzenie za porozumieniem stron z podpisem kierownika i sprawa załatwiona.
Ale jak tylko mówię o tym znajomym/rodzinie to wszyscy mówią, że uuu kiepsko. Że obowiązuje mnie ten miesięczny okres wypowiedzenia, że za porozumieniem stron to kiepska opcja. I teraz nie wiem co zrobić.
Mam na szybko jakoś to ogarniać żeby jeszcze w grudniu złożyć 'normalne' wypowiedzenie i mieć miesiąc pracy? Od lutego mam nagraną nową robotę, więc mogę pracować max do 31 stycznia, a i tak wolałbym szybciej skończyć bo chcę pozałatwiać różne sprawy w rodzinnym mieście, na które wiecznie szkoda czasu. Więc po uzgodnieniu z kierownikiem mogę tego 16 stycznia odejść, ale jak jest?
#pracbaza #praca #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61cc48160ed247000a9229c3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie za porozumieniem stron. Albo wypowiedzenie, które składa jedna strona, albo rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. W mojej ocenie nie to nic nie znaczy. Jak ktoś Cię zapyta czemu za porozumieniem to mówisz prawdę, że chciałeś iść wcześniej do nowej pracy i pracodawca poszedł Ci na rękę. Ewentualnie spróbuj dogadać się, że złożysz wypowiedzenie i pracodawca zwolni Cię z obowiązku świadczenia pracy. Ale rzadko kto
Ale jak tylko mówię o tym znajomym/rodzinie to wszyscy mówią, że uuu kiepsko. Że obowiązuje mnie ten miesięczny okres wypowiedzenia, że za porozumieniem stron to kiepska opcja. I teraz nie wiem co zrobić.


@AnonimoweMirkoWyznania: nie sluchac rodziny/znajomych. Gdyby dla firmy nie byla to dobra opcja to by sie nie zgodzili za porozumieniem stron.
OP: @thority: w sumie nie argumentują. mówią, że i tak mnie obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia i, że nie mogę tak po prostu w połowie miesiąca odejść
@rpmp: tak, chodzi o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron :D wg mnie jest to najlepsza opcja. w HRze też mówią, że nie ma problemu - nawet mi różowa podesłała wzór rozwiązania umowy, który mam wypełnić, dać do podpisu kierownikowi i 5 stycznia jak
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, że jest to najlepsza opcja. Tragedia to by była jakbyś został zwolniony z 52 KP. Nie słuchaj rodziny. Okres wypowiedzenia też Cię nie obowiązuje. On obowiązuje tylko wtedy, kiedy ktoś złoży wypowiedzenie. Wypowiedzenie to sposób jednostronnego zakończenia stosunku pracy. Rozwiązanie za porozumieniem stron to zakończenie stosunku pracy przez obie strony jednocześnie.
PospolityMarzyciel: > Pisałem w tej sprawie do działu HR i wg nich mogę spokojnie po nowym roku przynieść wypowiedzenie za porozumieniem stron z podpisem kierownika i sprawa załatwiona.
@OP: To jednak cię okłamują. Bo wypowiedzenie to czynność prawna jednostronna w przeciwieństwie do rozwiązania umowy za porozumieniem stron.
Są też inne opcje. Zawrzeć porozumienie stron jeszcze w grudniu a nie w styczniu a datę rozwiązania umowy ustalicie w nim np. na