Wpis z mikrobloga

@chinskie_bajki:

aż jestem ciekaw, co tam takiego jest, że ludzie aż tak skrajnie podchodzą.

Wszystko nie tak. Daj znać po seansie. Acha, jak dotrwasz to po napisach jest dodatkowa scena.
  • Odpowiedz
@chinskie_bajki:

Film jest po prostu strasznie nierówny, są momenty które wgniatają w fotel i ogląda się z zapartym tchem, a są momenty, gdzie fan Matrixa niedowierza w to co widzi ( ͡º ͜ʖ͡º) Najczęstsza opinia z jaką się spotykam po tym filmie to "nie wiem" i sam też taką po seansie miałem. Moim zdaniem choreografia walk jest strasznie cienka, muzyka słaba, no i główny wątek
  • Odpowiedz
@Benio_Czarodziej To nie wyrocznia, tylko działanie programów w systemie. Smith jako program zakończył swoje działanie, usunął wszystkie błędy z tamtej wersji Matrixa, bo wszystkich wchłonął, kod ostatecznie wrócił do źródła. Nie wiem, gdzie tu można doszukiwać się niejasności.
  • Odpowiedz
@murison: @bystrygrzes: Według mnie w Matrixie 4 chodziło głównie o scenariusz z dialogami, a nie o zrobienie filmu na miarę jedynki. W najnowszej części pada dosyć wyraźne stwierdzenie, że czwarta część powstała z przymusu Warner Bros, a nie z inicjatywy Wachowskich. Pytanie czemu tak się stało?
Matrix z 99' otwierał pewną epokę, a zagadnienia płynące ze scenariusza były aktualne przez następne 20 lat. Matrix 4 dokonał podsumowania tego
  • Odpowiedz
@kiwi007 Dialogi? Przecież ten film nie miał żadnych sensownych dialogów. Film został zrobiony pod młodych którzy nie potrafią się skupić dłużej niż 2 minuty. Scroll scrolli I scroll. To samo dzieje się z wiedźminem.
  • Odpowiedz
@Benio_Czarodziej: Doskonale rozumiem i tak samo podsumowałbym ten film z perspektywy osoby która nie zna bardzo dobrze fabuły poprzednich części. Pierwsza część z perspektywy czasu jest dla mnie komunikatem przy okazji rozpoczęcia wielkiego światowego konfliktu (WTC -> wojny na BW -> globalna pandemia) i przeskoku technologicznego. Ostatnia część jest z kolei dosyć jawnym podsumowaniem tego okresu, przez co oglądając film miałem wrażenie że chodzi bardziej o to podsumowanie, niż o kolejną część.

Scenariusz jest według mnie zbyt bezpośredni, żeby film mógł grać inną rolę niż w/w. Najbardziej do myślenia dała mi ostatnia scena, gdzie Trinity popchnęła w ścianę Barneya ( ͡° ͜ʖ ͡°) mówiąc:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@murison: Dwójkę jeszcze się dało obejrzeć, mimo iż efekty strasznie się zestarzały - chodzi mi o sceny na autostradzie - tak trójka to już taki gniot, że podczas pierwszej próby obejrzenia tego, zasnąłem w połowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Dla mnie ten film był słaby i nudny. Siedząc w kinie zastanawiałem się, kiedy filmy się rozkręci a patrząc na zegarek zobaczyłem ze zostało 30 min do końca. Tyle wątków nawalili, którę wogóle nie były rozwinięte, sceny akcji nie porwały mnie, najbardziej rozwaliło mnie jak chcieli się włamać i 2 min pitolenia jakie to nie jest trudne , i cyk są na miejscu. Ja jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony.
  • Odpowiedz
mam to samo. Nie wiem czy isc ns czwarta, boje sie, ze zepsuje sobie zdanie o matrixie


@SiemaNagor: jeśli pójdziesz z nastawieniem, że to słaba produkcja i chcesz tylko zobaczyć co tam nowego wymyślili to warto. Natomiast i tak zaboli, że zrobili z Matrixa coś tak słabego.
  • Odpowiedz
@kiwi007 Trylogię oglądałem nie śliczne ile razy. Dialogi, sens czy nawet muzyka bije czwórkę na głowę nie mówiąc już o fabule. Serio, for using children? Taki smaczek? Wszytko wyrwane z kontekstu i nie skłania do żadnej refleksji. Czwórka to piękny trolling w stronę Warner Bros za to że chcieli zrobić skok na kasę.
  • Odpowiedz
@murison: ten film totalnie nic nie wnosi, oprócz dosłownie kilku scen z fajnymi efektami to wszystko już było a teraz jest zrobione tak żeby widz-debil nie musiał się nad niczym zastanawiać ani kojarzyć faktów. Solidne 5/10, szkoda czasu i pieniędzy na kino.
  • Odpowiedz