Wpis z mikrobloga

Mam problem z chwilowym i losowym wyłączaniem się dźwięku z soundbara podczas oglądania TV, nie wiem czy to w momentach ciszy, czy kiedy, nie przywiązałem uwagi do tego. Po prostu traci dźwięk, nic nie słychać, potem załącza się znowu i pojawia się „Aktywny system audio.”

KD-55XE7096
Soundbar Creative Stage 2.1

Sprzęty połączone po HDMI ARC, soundbar odpala się i wyłącza razem z TV, choć czasami sam soundbar ponownie się włączy i już tak zostaje. Jest jakiś problem w tej komunikacji, ale nie potrafię go zdiagnozować. Wiecie o co może chodzić, jak to naprawić?

#telewizory #sony #soundbar #creative #dzwiek #audio #glosniki #pytaniedoeksperta #pytanie #technologia
  • 7
@lukratywny: poszukaj w opcjach czegos z ECO lub Power Saving i to wyłącz. Może też być opcja Signal Sense która nie działa poprawnie. Ostatecznie wyłącz ARC lub zaktualizuj oba urządzenia.
@lukratywny: na przykład, może być też tak że przy niektórych formatach TV przestaje nadawać sygnał w momentach ciszy zamiast utzrymywać łączność z zewnętrznym urządzeniem. wtedy to drugie urządzenie może to błędnie wykrywać jako tryb czuwania. miałem podobnie w amplitunerze onkyo i nic nie dało się z tym zrobić ale musisz popróbować z opcjami, ewentualnie przejść na kabel optyczny i sprawdzić itp.
@lukratywny: rozwiazales problem? kupilem dzis stage 2.1 i poki co podpialem do kompa. praktycznie w ogole to nie dziala tak jak powinno. soundbar poglosiony na maxa, a zagra dopiero jak przesune suwakiem glosnosc w windowsie.
pobralem jakis update firmwareu z neta i niedlugo sprobuje go zaktualizowac