Wpis z mikrobloga

@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: sami swoi, antyszczepy tak robią to znaleźli też covidowych panikarzy zachowujących się tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciężko się nie zgodzić z niektórymi argumentami na tagu. Nie mówię, że zawsze mają rację, ale smutne jest, że często rządowi eksperci #!$%@?ą głupoty do weryfikacji w kilka minut. Pytanie ile ludzi sprawdza czy to co mądry pan podczas wywiadu w tv powiedział to prawda?
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: opinia ma taką samą wartość niezależnie od kogo pochodzi jeśli patrzeć na przez zasady logiki, retoryki itd. Może być błędna lub prawdziwa. Opinia eksperta to jeden z argumentów pozamerytorycznych. Czysto praktycznie rozbija się to o zaufanie. Mamy system edukacji ekspertów i system weryfikacji ekspertów przez dziennikarzy. Pytanie na ile jako ludzie ufamy tym systemom. Zwyczajnie ktoś może popełnić błąd bo wypił za mało/dużo kawy, ktoś ma osobiste przekonania które mu
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz:

Jeszcze raz, prościej. Powoływanie się na autorytety to nic złego, ale to jeden z błędów w dyskusji. Zresztą sam to nazwałeś poprawnie - argument powołujący się na ekspertów. Błąd tego argumentu polega na tym, że jakieś twierdzenie uznaje się za prawdziwe, bo ekspert tak powiedział. Nie dlatego, że jest prawdziwe bądź nie, ale dlatego że ktoś tak twierdzi. Tyle o autorytetach i dyskusji.

Co do zaufania. Jak na codzień chcesz
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: Co to za osobiste wycieczki? W czym mam zacofany światopogląd? Przytoczyłem ci to to zaufanie w ujęciu psychologicznym i socjologicznym nasrałeś na to. Przytoczyłem ci jakie masz argumenty w dyskusji. Na to też nasrales. Przytoczyłem ci w linku listę zniekształceń i błędów poznaczych, to odkrycia XX wieku. Na to też nasrałeś.

Odpowiedziałem ci pierwszym komentarzu, bo nie zgadzam się z tym, żeby ślepo wierzyć ekspertom. Jedyne co byłeś wstanie odpowiedzieć
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz:

rób co chce nie chce mi się w każdym wpisie tłumaczyć dlaczego to co piszesz to głupota.

Jak wygodnie. Możesz to zrobić w jednym wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W szczególności, że nawet nie potrafisz dobrze określić rodzajów argumentów XD

Gdzie coś jest niejasne? Przytocz proszę konkretne zdania.

A to, że mój poprzedni wpis nazwałeś argumentem utwierdza mnie w przekonaniu, że wykształcenie nie jest twoją mocną