Wpis z mikrobloga

Zapraszam ekspertów ponownie do podzielenia się wiedzą – tym razem wzywam do zdradzenia nam, co się wydarzy, a co się na pewno nie wydarzy w branży kosmicznej w 2022 roku.

LINK DO ANKIETY

Uwaga, bardzo ważne:

jeśli nie wiesz, co to jest

SuperHeavy
Wieża Łapiąca
New Glenn
Dear Moon

...to nie głosuj wcale i nie zafałszowuj złośliwie wyników tego poważnego badania – ankieta jest, analogicznie jak przed rokiem, tylko dla ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#texasbocachica #spacex #kosmos #nauka #technologia #nasa
texas-holdem - Zapraszam ekspertów ponownie do podzielenia się wiedzą – tym razem wzy...

źródło: comment_1640700952BL7PpsXF4CGjltg4Uqmb2u.jpg

Pobierz
  • 41
Dodatkowe ogłoszenie.

Myślę, że można w tym roku nieco podnieść stawki.

Postuluję powołanie Rady Ekspertów tagu #spacex

Otóż do Rady każdy może się zgłosić – wystarczy nie głosować anonimowo, tylko napisać mi na PW, jak się głosowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za rok porównam procent poprawnych odpowiedzi ogólnodostępnej ankiety anonimowej ze zbiorczym procentem poprawności głosów Rady Ekspertów.

Odważnych zapraszam na PW.

Ba, pozwolę sobie nawet zawołać pierwsze 10
Bynajmniej nie jestem ekspertem - dlatego się wypowiem :D

Daj do ankiety opcję:

Booster SuperHeavy zostanie złapany w locie przez mechanizm wieży startowej, ustawiony na platformie i użyty ponownie w ciągu jednego dnia.


żebym mógł spokojnie odpowiedziec na coś "NIE".

Bo pozostałe wydają się prawdopodobne (zależy od odrobiny szczęścia i decyzji środowiskowej) włącznie z lotem SN21 i BN6

Nawet to, że:
"6. Starship (drugi stopień!) zostanie złapany w locie przez mechanizm wieży
może zatrzymać cały program na pół roku lub więcej.


@ostatni_i_sprawiedliwy: Niemożliwe, oni znajdywanie przyczyn po drzewku możliwości są w stanie w dwa tygodnie zrobić, i 2-3 tygodnie na naprawy w istniejących prototypach. Nikt tam płakać pół roku nad uszczelką ani boosterem nie będzie.
@splitt: Być może, przy czym należy pamiętać, że lądowanie pierwszych, orbitalnych Starshipów jest drugorzędne, jeśli mogą one wynosić cargo. Jednorazowy Starship będzie i tak tańszy w eksploatacji niż wielorazowy Falcon – to jest kluczowe dla projektu Starlink.