Wpis z mikrobloga

Niedługo będę stał przed wyborem ubezpieczyciela do ubezpieczenia mieszkania. Chodzi o ubezpieczenie nieruchomości, ruchomości + oc.

Najbardziej zależy mi na niezawodności i nierobieniu pod górkę w razie czego (tj. bez wymyślania typu, że wylanie pralki to wynik mojego niedbalstwa, a wybita szyba nie wchodzi w zakres bo wiatr nie był huraganem xd)

Zawsze myślałem że godne zaufania będzie PZU, ale słyszałem różne opinie.

Jakieś rady?

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #nieruchomosci #pzu
  • 19
@OptiFinance: Dzięki za tipy!
Znaczy generalnie nie mam przykrych doświadczeń (bo nie mam żadnych xd), ale nie oczekuję tu cudów i tego, że multiagent mi z dobrego serca doradzi najlepszą dla mnie ofertę - wiadomo, że rozliczają się w systemie prowizyjnym i chętniej będą prezentować oferty z potencjałem na wyższy zarobek dla nich. Każdy gra na siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tu nie znam osobiście agentów,
@swiadekkoronny: Jak napisał @AlNeri: prowizje są niemal identyczne. Zapewne wśród agentów znajdą się Ci krótkowzroczni, którzy podsuną to co da największą prowizję bez patrzenia na jakość produktu i potrzeby klienta. Jednak zdecydowana większość dba o klienta jak może i woli dać najlepszą cenę, bo utrzymany klient to nie jedna transakcja, a powtarzalność. W dodatku zadowolony klient poleci kolejnego. Masz na tagu wielu mirków multi, @OrzechowyDzem na przykład, którzy ogarną spoko
Aviva - po zalaniu mieszkania przedstawiliśmy wycenę naszego fachowca i wysłaliśmy zdjęcia zalanej ściany, dwa dni później przyjechała rzeczoznawca (to był okres wakacyjnych ulew wiec, z tego co mówiła, sprawdzali wszystko żeby uniknąć naciągaczy) ale tylko obejrzała ścianę i kilka dni później na konto wpłynęła cała kwota zgodnie z wyceną przedstawiona przez nas. + o ile dobrze pamietam pod dom mamy ubezpieczenie oc obejmujące też psa, czyli nawet jak ucieknie i sie
@OptiFinance @swiadekkoronny Ta warta napewno miałem kiedyś u nich szkodę . Poszła rura i zalała mieszkanie . Likwidator 5 razy bezczelnie pytał mnie czy rura napewno uległa korozji a nie pękła . Oczywiście czytałem przed jego wizytą OWU i wiedziałem że od pękniętej umyje ręce i odeśle z roszczeniami do producenta . Musiałem typowi na ręce patrzyć co w protokole wpisuje . Próbowali mnie #!$%@?ć na odszkodowaniu dopiero po interwencji rzecznika finansowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901: trafiłeś na słabego likwidatora, w każdym TU jest ryzyko na takiego trafić. Warta również ma uproszczona likwidację do X kwoty i środki są następnego dnia. Pod kątem OWU PZU nie ma podjazdu.
@OptiFinance Trafiłem na bardzo dobrego likwidatora . Dobry likwidator dla TU to taki który generuje jak najniższe wypłaty . Za zalanie zaproponowali mi jakieś śmieszne 500 PLN po napisaniu 2 odwołań przysłali rzeczoznawcę dopiero jak sprawa wylądowała u rzecznika to zapłacili tyle ile powinno być . Nie wiem do jakiej kwoty mają tą uproszczoną likwidację 550 PLN ? . Gdybym nie miał doświadczenia wydymaliby mnie aż miło . Nigdy więcej warty .
@wacek901: Raporty rzecznika finansowego oparte na statystyce mówią jednak co innego i Warta należy do TOPki pod względem reklamacji/udziału w rynku. Zawsze trafią się wyjątki, szkoda że trafiło na Ciebie ¯\_(ツ)_/¯ Ja z kolei spotykam się z wieloma historiami klientów o PZU i piszę tam odwołania.
@OptiFinance Ja nie chwalę PZU właściwie wszystkie Tu to złodzieje odbijają sobie kombinatorów na uczciwych klientach . Gdyby tak nie było nie rosły by kancelarie zajmujące się dopłatami do odszkodowań jak grzyby po deszczu . Tak z innej beczki Jaką firmę byś polecił dla kogoś kto zajmuje się długo i krótkoterminowym najmem kilku nieruchomości ? Lepiej to ubezpieczać hurtem i pośrednika czy pojedynczo przez neta
@wacek901: Pod wynajem to akurat nielubiana przez Ciebie Warta ma fajne rozszerzenie jako OC najemcy. Pytanie czy wynajmujesz lokale mieszkalne czy usługowe? Najlepiej podbić do multi agenta, na tagu jest nas sporo i indywidulnie coś dobrać pod Ciebie widząc liczbę nieruchomości i oczekiwania. Warto przerzucać co roku, bo wpadają zniżki za nową polisę.