Wpis z mikrobloga

Jak zaczac prace biurowa? Ogolnie jestem typowem robolem ( kierowca ciezarowki ) i poprostu juz mnie meczy bycie podczlowiekiem, chcialbym byc ladnie ubrany, pracowac 8h miec normalne urlopy i prace gdzies blisko domu. Mam LO z matura.. gdzie by zaczac przygode na "nowo" jako czlowiek pracujacy umyslowo? Jaka praca na poczatek zeby moc sie pozniej rozwijac..
#pracbaza #pytamsie #kierowca #kierowcaciezarowki
  • 8
@RandomowyTyp reguły nie ma, ale w wielu firmach najłatwiej zacząć na recepcji - płacą co prawda mało, ale często nie wymagają doświadczenia czy wyższego wykształcenia. A recepcja jest dobrym miejscem na poznanie firmy i jeśli jesteś kumaty, to może uda Ci się przeskoczyć na jakieś lepsze stanowisko, znam parę takich przypadków
@RandomowyTyp: Zacznij po prostu przeglądać ogłoszenia i aplikuj na te, które Cię zainteresują... Zwracaj uwagę, czego najczęściej wymagają, to będziesz miał jakąś orientację, czego najbardziej opłaca się douczyć.

Najlepiej byłoby pójść gdzieś, gdzie przydałoby się Twoje dotychczasowe doświadczenie, aby te wszystkie lata w branży nie poszły na marne.

Na początku warto mieć IMO otwartą głowę i próbować złapać doświadczenie gdzie tylko uda Ci się zatrudnić, dużo rozmawiać z ludźmi, obserwować siebie