Wpis z mikrobloga

@blakker: jak pc do gier to wolałbym raczej 12 gen intela osobiście

duza roznica?

spora

Jaka plyta glowna do phantom 530 obudowy?

kwestia ile chcesz wydać, nie jest konieczna droga do tego procesora jak nie przeszkadza Ci budżetowa i brzydka.

+30% to duzo jak na upgrade? lol

raczej bym patrzył na rzeczywiste testy, np tutaj masz 4690k i nowe procki. jest tu ryzen 3700x tylko, seria 5xxx będzie sporo wydajniejsza..
10129 - @blakker: jak pc do gier to wolałbym raczej 12 gen intela osobiście
 duza roz...
@10129: na 5xxx pokazuje tylko 20% w czym jest roznica wtedy?

wiem ze ta 7 5800x supportuje pcie4.

kwestia ile chcesz wydać, nie jest konieczna droga do tego procesora jak nie przeszkadza Ci budżetowa i brzydka.

bardziej mi zalezy aby nie blokowala mnie na pare lat z upgrejdem czegokolwiek. W aktualnym stanie moj pc mowi "wymien wszystko albo nic".
@blakker: zablokuje Cie z upgradem, to ostatnia generacja na tym sokecie. wchodzi amd na inny + ddr5. A wymiana procesora na tej płycie już nie ma sensu, bo 5800x nie jest nawet w grach zbytnio wydajniejszy od 5600x, wymiana na 5900x nie będzie miała sensu i tak.

z drugiej strony nie zdziwiłbym się jakby intel i tak wymagał zmiany płyty jakbyś chciał przejść z 12 na 13 gen więc ¯\_(ツ)_/¯

cokolwiek
Pobierz 10129 - @blakker: zablokuje Cie z upgradem, to ostatnia generacja na tym sokecie. wch...
źródło: comment_1640549261HFwh0im8JGr2yaKPM0I50C.jpg
@blakker: aktualnie ddr5 obsługuje tylko aktualna generacja intela (np 12600k), ale zobacz sobie na ceny ddr5. więc idąc w 12600k i tak kupujesz płytę pod ddr4 najpewniej.
@10129: Powiem tak: aktualnie mam 8gb ram ddr3, procek i karta rowniez beda do wymiany. Mam w planie pierw wymienic plyte glowna oraz myslalem nad ddr4 ram 16gb lub 32gb. Dobrze robie idac w ten kierunek ? Polecisz plyte jakas glowna
@blakker: trudno polecić płytę główną nie wiedząc na jaki procesor się decydujesz ostatecznie.

osobiście też bym poszedł w szybkie ddr4 na dzień dzisiejszy, i najpewniej 12600k. różnice nie były bardzo duże względem ddr5, a czasem i wygrywały szybkie ddr4 z dobrymi timingami.

msi ma promocję aktualnie na morelach
https://www.morele.net/aktualnosc/kup-procesor-oraz-plyte-glowna-i-zgarnij-rabat/21283/

jak chcesz promocję od msi to nie masz wielkiego wyboru
https://www.morele.net/kategoria/plyty-glowne-42/,,,,,151,,p,0,,,,29695O1895714/1/?noi

na szczęście nawet najtańsza płyta sobie poradzi z 12900k z tych
+30% to duzo jak na upgrade? lol

wyglada na malo


@blakker: To są jakieś dane z dupy. Zmiana 4/4 na 8/16 to będzie kolosalna róznica a nie jakieś 30%. Wiem bo zmieniałem i5-4670k na i9 9900k
radeon r280x , intel i5-4670k, ddr3 8gb ram, msi z87-g45

@10129: te wyzej to moj aktualny stan pc. Chcialbym na poczatek wymienic plyte glowna oraz ram, jako ze wszystkiego od razu to jest gigantyczny koszt. Rozmyslam nad prockiem amd ryzen 5 xxx ale nie wiem ktory by byl najrosadniejszym kupnem. Jakos za intelem nigdy nie przepdalem. Bylbys w stanie jakos doradzic co kupic ? Ram tak jak wyzej chce zakupic 2
Wiem bo zmieniałem i5-4670k na i9 9900k


@Variv: ja zmieniałem 6600K na 9900KF i różnica też ogromna

@blakker: 5600x, średnio tania płyta i będziesz szczęśliwy

Choć jako że #uk to na ebayu da się nie raz takie rzeczy wyrwać że głowa mała. W sumie to mam nawet jakiegoś 9600K wolnego jakbyś się zastanawiał nad czymś tańszym
Ogolem intel vs ryzen = ktory lepiej wypada

zależy jaki ryzen do jakiego intela. Cena dużą rolę odgrywa, bo to ona decyduje co lepiej kupić w dużej mierze.
aktualnie intel wyszedł z nową generacja a amd nie, więc intel jak bierzesz pod uwage 12 gen. 11 gen intela vs ryzeny 5xxx to intel wygrywa cenowo, bo procki amd są drogie, ale ogólnie mając do wyboru w tej samej cenie intela 11600 albo
@10129: Wole zaplacic za cos co mniej pradu bierze wiec chcialbym isc w ryzen. Jednorazowo zaoszczedze 100f w latach odrobi sie prawdopodobnie. Ryzen 3600 vs 5600 ktorys z tych. Chcialbym aby motherboard bylo w stanie tymczasowo uruchamiac mi na tej karcie graficznej co mam i procku. Da rade ?

Na te ramy sie skusze. Pierw zobacze na rynek angielski.