Wpis z mikrobloga

#motogp #moto3
Znacie to uczucie, kiedy musicie przed obcą osobą opisać kogoś, kogo nie lubicie? Cóż, ja się tak nie czuję, bo nie zamierzam silić się na obiektywizm. Przed państwem zawodnik z największym doświadczeniem w stawce i wierną rzeszą fanów, gotową skoczyć za nim w ogień. Brzmi jak opis Rossiego, ale to...

#17 - John McPhee - Sterilgarda Max Racing Team (Husqvarna)
Swoje pierwsze wyścigi Szkot odjechał jeszcze za czasów klasy 125cm, ale miejsce na pełen etat, na słabiutkiej Hondzie, otrzymał dopiero w 2013 roku. I od tamtej pory nie wypada ze stawki. Pierwsze podium przyszło na Indianapolis w 2015, a pierwsza wygrana w Brnie rok później. Co ciekawe, John dosiadał wtedy Peugeot'a (tak, ja też mocno się zdziwiłem) i w tamtym sezonie nie dobił nawet do 50 punktów, mimo wygranej.
Od tamtej pory wygrał jeszcze dwa razy, a jego licznik pudeł zatrzymał się na piętnastu. Najlepszy sezon odjechał w 2020 - cztery podia, w tym jedno zwycięstwo i szóste miejsce w generalce.

Miniony rok miał być (jak zawsze) przełomowy. Niestety, w dwóch pierwszych rundach McPhee dostawał bilety w żwir od latających motocykli mniej doświadczonych zawodników. I za drugim razem stracił głowę, bo rzucenia się na innego zawodnika z pięściami nie można nazwać inaczej niż debilizmem. Start z pit lane z dziesięciosekundowym opóźnieniem to wg mnie najniższy wymiar kary. Potem doszedł highside w Jerez i w zasadzie można było się pożegnać z marzeniami o czymkolwiek. Dwa kolejne dnfy i tylko jedno trzecie miejsce, trzynaste na koniec. Za mało.

Dość nieoczekiwanie po doświadczonego Szkota zgłosił się Max Biaggi. Tak czy siak, to ostatni rok McPheego w Moto 3 - na więcej po prostu nie pozwala limit. Osobiście uważam, że jego obecność nie bardzo ma nawet sens, skoro wymogi ugody z BT Sport równie dobrze wypełniają Ogden i Watley. To ostatnia szansa na godne pożegnanie się z kategorią, ale czy ta misja się powiedzie? Śmiem wątpić.

Typ: pogranicze pierwszej i drugiej dziesiątki.

Wołam: @Zashi, @deliver, @Wilq9911, @VR46, @barek_malawajder, @noriad, @Stitch, @wrobel28
Pobierz BogdanBonerEgzorcysta - #motogp #moto3
Znacie to uczucie, kiedy musicie przed obcą os...
źródło: comment_1640545914hBYTB22QrgauGRZ4uypimt.jpg
  • 3