Wpis z mikrobloga

@FejsFak dziękuję.
Trochę zakręcony opis, ale rozumiem, że jak już będziesz miał obie studnie to pompka solanki w pompie ciepła wystarczy ci do zaciągnięcia wody do pompy ciepła.

Pytanie ile jesteś w stanie pociągnąć wody ze studni czerpnej i czy studnia zrzutowa przyjmie tą wodę?
  • Odpowiedz
@mateusz-zurek: mam już obie studnie, została mi tylko jedna rura do zakopania. Pompa ciepła działa juz ponad dwa miesiące. Pompka solankowa daje radę. W jakim sensie ile jestem w stanie pociągnąć wody? Pompka solankowa ma maksymalną wydajność 38 litrów na minutę - tyle jestem w stanie pociągnąć za pomocą pompy ciepła, jak podłączam hydrofor to wyciągam dużo więcej. Wszystko zależy od mocy pompy. Studni też nie robiłem pod jakąś dużą wydajność
  • Odpowiedz
@FejsFak to jakie studnie masz zrobione?
Zastanawiam się nad zmianą sposobu ogrzewania domu. Mam piec 3 klasy na pellet i coś z tym będę musiał zrobić.
Ciekawi mnie co się będzie działo z tymi studniami i jak szybko będzie trzeba je regenerować/wykonać nowe i jak wpłyną na studnie do CWU.
  • Odpowiedz
@FejsFak: że jak przyjdzie ciepły wiatr to pompy powietrza mają od razu ciepłe źródło dolne.
Nie wiem jak woda woda, ale powietrzne też mogą obrócić cykl i chłodzić dom o ile się ma czym
  • Odpowiedz
@Mateos2: ale jak przyjdzie ciepły dzień to nie będę musiał grzać a pompa ma opcję pasywnego chłodzenia bez użycia sprężarki tylko na samych pompach obiegowej i solankowej
  • Odpowiedz