Wpis z mikrobloga

Jaki celownik do repliki shotguna sobie skombinować? Mam dostęp do drukarki 3d jak coś. Ma być tanio. Testowałem kolimator za 30zł i do niczego się to nie nadawało xD. Ważne, żeby dało się z tego szybko celować. Daje też inne tagi, bo tag #asg nie jest zbyt aktywny a celownik to celownik.
#bron #strzelectwo
  • 18
@r4do5: nie ma sensu inwestować 2k w ASG. Nie ma też sensu inwestować w celownik dla szotguna za 100zl. Pamiętaj że jest zima a ASG mają hicup czy jakoś tak do podkręcania kulek i ta gumka reaguje na temperaturę. ASG to zabawa sezonowa.
@r4do5: Powtarzalność zwykle jest dość duża, więc jeśli postrzelasz trochę na większe odległości (poza grą), będziesz widział, gdzie się kulki układają na danych odległościach. Celowanie po lufie powinno w zupełności wystarczyć. A jeśli już bardzo chcesz mieć jakiś celownik, to wkręć w korpus na górze małą śrubkę.
@r4do5: AGM 003? Miałem takie coś 10 lat temu i też przerabiałem ten sam temat :D Lufa była osadzona krzywo względem komory zamkowej i celowanie z tego było faktycznie dość karkołomne - odruchowo próbowałem celować po grzbiecie komory ale wtedy kulki leciały w lewo i w dół. Problem rozwiązałem przy użyciu dwóch breloczków/kółeczek od kluczy - oba przeplecione przez te dziurki na osłonie lufy (heat shield), koszt wykonania 0zł, czas wykonania
@r4do5: jedyny rozsądny celownik do tanich pompek ASG to taki z dwóch kawałków plastiku przyklejonych na lufę i komorę. Najpewniej masz przekoszoną lufę względem komory albo wewnątrz strzelby coś klękło w hopupie i kulki nie idą prosto tylko Panu Bogu w okno. Najprościej to przystrzelaj to offgame na kartce a4 i sprawdź jak masz celować, ew. wymień na egzemplarz gdzie da się celowć po komorze, bo tak się lrawilnie wali z
@Zyr_of_Setrox: Tak, AGM 003. Jak długo mogę liczyć, że to podziała? Jakby udało się poprawić ciut, ciut tego shotguna nie wydając na to więcej niż 50zł to by wg mnie już dałoby się kogoś trafić, bo jeżdżę na strzelanki tylko do lasu. Brakuje z 10-15m zasięgu.

@Z_dupy_strzelec: Zainstalowałem coś takiego tylko bez możliwości regulacji i było do dupy, poza tym z czegoś takiego za wolno się celuje, zanim przyceluje to
@Zyr_of_Setrox: ja na ostatniej strzelance przez około 3h wystrzelałem około 300 kulek. Ale dużo strzelałem bez sensu. Kolega mi pożyczył magazynek bębenkowy i wszyscy mieli bekę.