Wpis z mikrobloga

ogólnie mam pewną teorię na temat kevina mccallistera czy może raczej pomysł na kontynuację popularnego HomeAlone

"kevin sam w domu" to bardzo ważna część światowej popkultury. wiele dzieciaków się wychowało na tym filmie i często (najczęściej w okresie świątecznym) powstaje wiele memów i różnego rodzaju żartów na temat tego filmu.

a teraz wyobraźcie sobie kontynuację tego dzieła w postaci np. miniserialu skierowanego do dorosłych wychowanych na tym filmie. byłoby to połączenie "dextera" z "piłą" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pomysł na scenariusz mam taki:

Chicago, 20 lat po "kevinie w nowym jorku" grasuje seryjny zabójca, działający zwykle w okresie przedświątecznym, który porywa swoje ofiary a następnie umieszcza je w śmiercionośnym labiryncie, z którego muszą się uwolnić. jeśli uda się ofiarzę pokonać tor przeszkód, pozwala jej odejść. jednak tor zaprojektowany jest zwykle tak, że nikomu się to nie udaje.

jednak 2 osobom udaje się uciec i opowiadają co ich spotkało. na trop seryjnego mordercy wpada inteligenta Pani detektyw czarnoskóra lesbijka (wątek lgbt i mniejszość etnicznych, trzeba iść z duchem czasu) której udaje się połączyć wzrost zaginięć co roku w okresie świątecznym z dziwnymi zeznaniami tych 2 poszkodowanych.

teraz wątek "mokrych bandytów" którzy nadal zajmują się kradzieżami, jednak ze względu na dawne doświadczenia trzymają się z dala od Chicago i często zmieniają miejsce działalności.
w międzyczasie historia ofiar trafia do gazety, a przez przypadek dowiadują się o tym nasi złodzieje i również łączą kropki i chcą wyrównać rachunki z Kevinem oraz naprawić swoje błędy i pomóc złapać zabójcę

najpierw próbują sami złapać kevina ale niestety sami zostają przez niego złapani i uwięzieni w śmiercionośnym labiryncie, a po ucieczce z niego postanawiają nawiązać współpracę z panią detektyw.

Finał:

ostatecznie kevin mccallister zostaje złapany i skazany na śmierć. jeden z mokrych bandytów przy tym ginie, ale robi to z ulgą, że wreszcie zrobił coś dobrego i pomógł złapać mordercę. koniec

#swieta #kevin #homealone #kevinsamwdomu
#teoriespiskowe #filmy
NiebieskiGroszek - ogólnie mam pewną teorię na temat kevina mccallistera czy może rac...

źródło: comment_1640467131aKUJ9PG0baoL9DffhD2Fgi.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz