Wpis z mikrobloga

@zwarcin: czytam teraz Obrońców Ahury Rogalskiego i jest niezłe, jednak nie wiem czy ma kolejne części. Z kilku tomowych to mogę ci polecić Wojnę Makową, Republikę Smoka oraz Płonącego Boga Rebecci Kuang. Tak to zostaje jeszcze rodzima seria Achaja i Pomnik Cesarzowej Achaji z grubszych czytadeł.
@zwarcin: Łap listę, kilka pozycji z niej masz już odhaczone a Gra o Tron to pierwszy tom Pieśni Lodu i Ognia

MUST READ fantasy:
------------------------------
Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner
uniwersum Cosmere - Brandon Sanderson
uniwersum Pierwsze Prawo - Joe Abercrombie
Koło Czasu - Robert Jordan
Kroniki Amberu - Roger Zelazny
Conan Barbarzyńca
@zwarcin: Jak Ci siadł Brent Weeks is Sanderson, to powinny Ci siąść inne moje ulubione serie:
Akty Caina - Michel Woodring Stover
Liga Niecnych Dżentelmenów - Scott Lynch
Imię Wiatru - Patric Rothfuss
Trylogia Lewa Ręka Boga
i Joe Abercombie z jego serią której nazwy nie pamiętam.
Szczególnie polecam pierwsze 2 serie.
Imię wiatru spoko, ale nie zakończone, i czekamy już na kolejny tom 10 lat...
A Brenta Weeksa obie serie
@zwarcin: ja w podobnym dylemacie zaczalem Kolo Czasu Jordana - rozkreca sie jakby chcialo a nie moglo (3/4 pierwszego tomy) ale daje nadzieje ze cos z tego będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale i tak slucham w wolnych chwilach Gry o Tron od poczatku - chyba po raz siodmy albo osmy ¯\_(ツ)_/¯
@zwarcin @P-uchate-K:
Liga Niecnych Dżentelmenów i Imię Wiatru sobie odpuść, nie są to skończone serie.
Polecam jeszcze "Miecz Prawdy" Goodkind'a - oryginalna seria skończona, zaczęli coś dopisywać po. Możesz jeszcze sięgnąć po serię Władcy Runów, pierwszy tom to "Suma wszystkich ludzi" Davida Farland'a.