Wpis z mikrobloga

#europauniversalis #strategie

No i rok 1628, Rosja zwesternizowana, stolica przeniesiona do Petersburga : > W administracyjnej techno nie odpadam do tyłu, w militarnej też, odpadam tylko w dyplomatycznej. Administracyjnie 1, Militarnie 1 (140 tysięczna armia z 400 tys manpower, mogę brać Europę na klatę). Niestety ból d--y straszny z dyplomacją... Dopiero 54 pozycja. I nie bardzo wiem co zrobić aby tą pozycję poprawić. Nie urosnę w rankingu bez bycia przynajmniej w pierwszej 10 z diplomatic score.

Ogólnie śmieszny moment był nie tak dawno temu. Miałem wojnę z Danią, Austrią, Polską, Saksonią, Bawarią i jeszcze jakimiś wypierdkami i po tym jak w----------m im tak ciężko, że oddali mi całą Finlandię, Estonię i Łotwę, i zmusiłem ich do uwolnienia dwóch nacji w dodatku jakieś 3/4 Europy zawiązało koalicję przeciwko mnie :D Nawet Hiszpania i Wielka Brytania się osrała. Na szczęście rozpada się już powoli ta koalicja.

Jakie idee dyplomatyczne mają sens dla Rosji? Diplomatic? Expansion? Trade? Bo naval to raczej nie bardzo, jak ja mam kilka portów tylko.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czarnaryba: Już jest po grze właściwie :D Teraz sobie kolonizuję spokojnie syberię. Ale szlag mnie trafia bo nadal nie udało mi się zdobyć krymu i litwy. Przez cholerne sojusze. A przecież nie uda mi się doprowadzić do sytuacji, że mi sami wojnę wypowiedzą, bo by p------i musieli być.

Przed chwilą Gruzję (sojusznik) zaatakowali mi Krym, Persja, Mamelukowie i Ottomanowie. Dostali taki w------l że jeszcze mi Krym oddał dwie prowincje.
  • Odpowiedz