Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam sobie taki totalnie chiński tablet, który w zasadzie mógłbym wyrzucić bo samym leżeniem stwarza zagrożenie pożarowe, ale no właśnie. Postanowiłem wywalić z niego ogniwo i chciałem mieć go podpiętego na stałe do zasilania, żeby sobie służył za centrum sterowania w domu. Elektronika w środku jest uproszczona do maksimum, bateria podpięta po prostu plus minus, żadnej tasiemki. No to urwałem te dwa przewody, podpinam ładowarkę...i nie działa. I teraz pytanie, bo wydaje mi się, że zmostkowanie spali płytkę główną. Co zrobić, żeby oszukać tablet, że tam jest bateria?
#elektronika #majsterkowanie #elektroda
Pobierz slowrider - Mam sobie taki totalnie chiński tablet, który w zasadzie mógłbym wyrzucić...
źródło: comment_1640272722ptNP9uuZ1TLkMOyAxqziuD.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wychwalany: Ale nie podłączałem tego do tych pinów, tylko normalnie do portu ładowania tego tabletu. Uznałem, że skoro konstrukcja jest tak banalna, to bez baterii od ręki się odpali, ale jednak nie, więc chciałbym jakoś to ogarnąć, żeby jednak się odpalił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@slowrider: prawie żadne "współczesne" (2007+) urządzenie mobilne nie odpali bez baterii, bo nikomu się nie chce uwzględniać takiej możliwości a idą duże prądy chwilowe. Rób jak mówi @dktr i jak będzie niestabilnie to jak tam jeszcze duży kondensator.