Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, chciałbym się pochwalić projekcikiem który popełniłem w tym roku po godzinach. Postawiłem sobie za zadanie stworzyć podobiznę Słonia (taki raper, Wojciech Zawadzki) w 3D, mam nadzieję, że wyszedł podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Projekt rozrósł się też o drobną animację, wszystkie rendery i film możecie obejrzeć na moim artstation - https://www.artstation.com/artwork/EavnPv

Każda informacja zwrotna mile widziana :)

#grafika #grafika3d #tworczoscwlasna
Pobierz
źródło: comment_1640269226jyeTfnRBSso8n3Oq6VLZj7.jpg
  • 7
@radiim: Ogólnie dobry początek ale widać dużo braków jeśli chodzi o wiedzę z zakresu anatomii i proporcji np.:
-głowa ma zły kształt
-uszy są za bardzo z tyłu z tego co widzę no i praktycznie cała ich forma leży tzn. nie ma tego kształtu Y
-oczy są zdecydowanie za duże i powieki trochę dziwnie wyglądają
-te żyły na skroni wyglądają średnio
-źle obsadzona kość policzkowa i słabo zdefiniowana tak jak orbita
@BoguslawJestem super, dziękuję za feedback - bardzo rzeczowy. Co do oczu, to "słoń" ma dosyć duże oczy, wydaje mi się, że te są okej? Zobacz sobie "Wojciech Zawadzki". A co do powiek to mógłbyś rozwinąć?
@radiim: wydaje mi się, że jednak coś z nimi jest nie tak
jak sobie popatrzysz side to side to te oczy coś zdecydowanie nie grają, są za blisko no i wyglądają na za duże/za bardzo odsłonięte przez powieki
co do powiek to wyglądają jakby były jakoś dziwnie w dół przekrzywione tak nienaturalnie i mają zły kształt, tutaj też zdecydowanie coś nie gra
nie ma dużo zdjęć twarzy tego typa więc ciężko
Pobierz
źródło: comment_1640290435WBsKjbnjiGe7SZNLtnc04N.jpg
@BoguslawJestem tak, słyszałem, że to nie jest najprostsza sprawa, przy następnym projekcie pójdę za Twoją rada. Z drugiej strony takie podobizny trochę wymuszają trzymania się referencji, przy wymyślonych postaciach można trochę popłynąć ( ͡º ͜ʖ͡º) w każdym razie dziękuję za rady, na pewno anatamoia jest do douczenia. Przy następnej pracy pozwolę sobie Cie zawołać, dałeś bardzo cenne uwagi. A swoją drogą, masz może jakieś portfolio którym chcesz
@radiim: nie musisz sam wymyślać postaci, możesz po prostu znaleźć jakiś concept co Ci się podoba i go odwzorować, zdecydowanie łatwiej jest zrobić ubranie czy zbroję z conceptu niż likenssa ;)
odblokuj PW to Ci podeślę portfolio