Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór:)

Obserwujących mój tag (inne tagi zresztą też) mam przyjemność zaprosić do przeczytania mojej najnowszej publikacji na Substack, zatytułowanej

Promieniowanie kosmiczne a podróże międzyplanetarne

Część druga omówienia – ekranowanie pasywne (plus potencjał systemu SpaceX Starship)


Znalezisko.

(wrzucił @RFpNeFeFiFcL, artykuł jest na Substack od 17 grudnia)

Przy okazji wykopu proszę też o zaplusowanie mojego komentarza w znalezisku, by znalazł się na szczycie listy – zawarłem w nim m.in. punktowe streszczenie poruszanych w artykule zagadnień.

PS
Część pierwsza ww. artykułu opublikowana została w styczniu tego roku i gościła wtedy na głównej.

#texasbocachica

______________________
#nauka
#kosmos
#spacex
#nasa
#ciekawostki
#gruparatowaniapoziomu
źródło: comment_1640196939f3GhksmrezOtwGMi5XqKmm.jpg
  • 22
No jak nie? A atlasy pierwsze?


@bambus94: Zresztą, parafraza pytania, bo przyznam, że ten opis może faktycznie nie być poprawny: czy znamy orbitalną rakietę, która – podobnie do Starshipa – miałaby zbiorniki (wszystkie) i poszycie ze stali nierdzewnej?
@medevacs: Na Substacku można włączyć płatną subskrypcję, czego nie zrobiłem (moja subskrypcja jest tylko darmowa i każdy widzisz wszystkie treści) i nawet nie mam takich planów. Platforma szybko rośnie w siłę w USA, w Polsce jest niszowa. Potrzebowałem po prostu miejsca, które dobrze wspiera publikację dużych formatów. Alternatywą byłby w tym zakresie klasyczny wordpress.