Wpis z mikrobloga

  • 8
W robocie nam dali abloye elektroniczne gdzie co miesiąc trzeba uprawnienia odświeżać i niby się tego nie da porobić a też jakiegoś dziadka ogarnęli co dorobił klucz i działa bez odświeżania uprawnień XD
  • Odpowiedz
@Tolasz30: #!$%@? mnie że zachodzisz do takiego kluczmistrza a tam na ścianach certyfikaty, zaświadczenia mistrzowskie #!$%@? wie co jakby rzemieślnikami rodem z XV wieku byli a oni mają maszynki które kopiują geometrie jednego klucza i frezują to na drugim, jak widać coś troszkę skomplikowanego i już dyntka xd
  • Odpowiedz
@Nikita_Mazepin: swoją drogą,ostatnio dorabialem klucz tak z 4-5 lat temu i placilem chyba 5zł, poszeldem ostatnio - 15zł, a nowa wkladka z dwoma kluczami 21

ja wiem ze czsami potrzeba dorobic ale akurat w tym przypadku moglem kupic nową
  • Odpowiedz
@Tolasz30: Jak byś był w Gdańsku bym Ci dorobił przy niewielkiej modyfikacji wymienisz to na nowocześniejszy zamek loba koszt takiego zamka jak dobrze poszukasz około 180/200 zł koszt takiego klucza około 30/50 tylko licz się z tym że ten zamek ma minimum 20 lat i też z dnia na dzień może zakończyć swój żywot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shmoikel a po co ci forma jak to stary klucz służy jako wzór i szlifierka czy inny frez wycina na jego podstawie. Są dwa frezy i jeden jeździ po starym kluczu, a drugi wycina nowy.

Nie wiem jak się nazywają takie narzędzia ale kilka razy widziałem jak dorabiali mi klucze. Oczywiście robione ręcznie, a nie automatem.
  • Odpowiedz