Wpis z mikrobloga

@Anesa też uważam, że dodatki socjalne nie powinny być wiązane z jakąkolwiek partią oraz, że nas nie stać na 500+ uważam również, że owszem należy się pomoc od państwa ludziom którzy nie dają sobie rady, a 500+ robi więcej szkody niż pożytku. A z dziecmi bywa różnie, raz kwadratowo raz podłużnie. Nie każdy uważa, że trzeba zarabiać w #!$%@? pieniędzy, bo potem jest marudzenie, że banan, za mało, że bieda. Żeby mieć
@Anesa: Jak jesteś patolą to może motywować, chociaż same mleko modyfikowane, pieluchy, środki higieny to luźno ponad 500 zł, wiec o ile jakiś mops nie pomaga to malo oplacalny temat.
@Anesa: jprdl co się porobiło xD Kiedyś ludzie dawali sobie radę z dziećmi, a teraz "dej", "niech państwo zapłaci" xD
Pokolenie roszczeniowych ludzi, które handluje przyszłością swoich dzieci za kilka złotych tu i teraz xD Każdemu kto ma dziecko należy się dokładnie 0 złotych. Rozumiem wyprawka, jakieś ulgi na przybory i książki. Ale hajs do ręki? Jeszcze pół tysiaka co miesiąc? Wolne żarty xD
@boleslaw_krzywosuty: Co jest złego w byciu materialistą? Ta cała narracja o szacunku do pieniądza i innych bzdetach, to zwykła propaganda biednych ludzi, którą wtłaczają swoim dzieciom, aby te nie wymagały przyzwoitego życia od rodziców.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LordAxe82: na pewno masz dzieci? Szczepienia są darmowe ale to od NFZ, będą kłuć niemowlę np 6 razy zamiast raz płatnym koktajlem, do tego ospy i wielu innych nie ma w refundacji. Za to z wyprawka się zgodzę, kilkanaście koła xD żłobek jest za darmo ale żarcie w żłobku już nie.
@LordAxe82: no to mieszkasz w jakimś wyjątkowym miejscu skoro żłobek masz za darmo. Pewnie jakaś mała miejscowość. Poznań to obecnie w tanim prywatnym żłobku minimum 1200 (na publiczny nie ma szans bez niepełnosprawności).
Szczepienie są za darmo ale wtedy ilość wkłuć rośnie - biorąc pod uwagę że dziecko musi być zdrowe przy szczepieniu, a do wniosku do żłobka potrzeba karty szczepień to trudno decydować się na dwukrotnie większą ilość szczepień bo
ja nie wiem, jak niektorych moze motywowac do zrobienia sobie bombelka to 500+


@Anesa: niestety tacy ludzie istnieją. Sam osobiście bardzo dobrze znam przynajmniej jedną taką rodzinę. I tylko dzieci szkoda? Dlaczego? Bo zwyczajnie nie mają właściwej opieki. W końcu przede wszystkim są "źródłem dochodu".

Co jest złego w byciu materialistą?


@kezioezio: za pwn: "W znaczeniu potocznym materializm oznacza postawę życiową polegającą na traktowaniu rzeczy, bogactw materialnych, przyjemności cielesnych jako głównego celu ludzkiego życia".

Wyznaję inne wartości i tego uczę swoje dzieci. Nie chciał bym aby w przyszłości pieniądze były dla nich ważniejsze niż miłość, szczęście, rodzina, dom.