Wpis z mikrobloga

@93michu93: ale nie tam patrzyłeś. Zobacz jaka jest dynamika obrotów YoY. I to, że rok do roku więcej spółek z GPW się wycofuję, niż robi IPO. W 2014 było bodaj 430 spółek notowanych na rynku głównym, obecnie 380, i to w czasie szalonej hossy na rynkach światowych! Jak zacznie się bessa, to będzie po GPW.
Oczywiście że dywidendę będzie płaciła, ale to spółka która się kurczy - zwykły śmieć. To samo
  • Odpowiedz
@93michu93: Poważnie, nie wystarczy żeby spółka płaciła dywidendę, żeby ją kupować. Warto chociażby uświadomić na czym ona faktycznie zarabia chociażby, jaki jest jej biznes, jak sobie na rynku radzi, jakie ma perspektywy. Wcześniej też popełniałem taki błąd, że patrzyłem tylko na dynamikę przychodów i zysków z ostatnich kilku okresów i czy płaci firma dywidendę. Ale lepszą strategią jest jednak kupowanie spółek z chociażby ambicją i chęcią podbicia innych rynków czy tam
  • Odpowiedz
Jak zacznie się bessa, to będzie po GPW.


@arsen-zujew: raczej nie bedzie, nawet w bessie wszystkie spolki nie wyjda z gpw.

Oczywiście że dywidendę będzie płaciła, ale to spółka która się kurczy - zwykły śmieć. To samo dotyczy PZU


@arsen-zujew: przegladasz w ogole sprawozdania finansowe? PZU w roku covidowym gdzie przewidywane byly slabe wyniki bo wiecej ludzi niz zazwyczaj umarlo pokazuje fajne wyniki. Oczywiscie tez mam w portfelu
  • Odpowiedz
raczej nie bedzie, nawet w bessie wszystkie spolki nie wyjda z gpw.


@93michu93: pod "będzie po gpw" oczywiście nie mam na myśli że obrót stanie i giełda się zamknie. Ale czy ci to pomoże jeśli cena i dywidenda będą rok do roku coraz niższe? Wiesz dlaczego obecnie cena jest 40? Bo już sporo obligacji płaci kupon wyższy, niż dywidenda GPW, a przy tym zdecydowanie narażone są na mniejsze ryzyko. Za każdą
  • Odpowiedz