Wpis z mikrobloga

Zostałem oszukany na allegro przez sprzedającego(osoba prywatna) na nowiusieńką grafikę do kompa. Nie minęło 24h od opłacenia zamówienia , a sprzedawca zawiesił swoje konto i zablokował numer telefonu XD Połączyłem kropki i w ostatnim czasie dokonał kilku podobnych oszustw na kilkadziesiąt tysiaków. Od allegro dostałem info, że jedyne co mogę zrobić to założyć dyskusję i czekać na odpowiedź sprzedawcy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Miał ktoś podobną sytuację? Skończy się zwrotem pieniędzy z POK po nie otrzymaniu towaru, czy będzie trzeba się uganiać po sądach/policjach i robić postanowienie o wszczęciu postępowania?
#allegro #oszukujo #pc
  • 7
@PolenQuick: Wizyta na komisariacie to nic strasznego. Oni znaja standardy allegro i ich program ochrony. Podrukujesz kilka kartek z potwierdzenia przelewu, zamowienia allegro itd. + ewentualnie zgrasz na pendrive i bedzie git. Mowisz, ze zostales oszukany na Allegro i nic wiecej na ten temat nie masz do dodania + ze prosze o wydanie zaswiadczenia o zgloszeniu (nie pamietam juz jak to wygladalo). Wysylasz do Allegro i ci zwracaja kase a sprzedajacego
@mientka_guma: @f3nix: @PolenQuick: już to tak u nich poszło do przodu że nawet nie trzeba komisariatu - 1,5 roku temu jak kupiłem ps4 (konto kilkuletnie więc myślałem że legit), to po dwóch dniach zobaczyłem że gość wystawia to samo i od razu założyłem spór. Widzieli co się dzieje ale pisali że wniosek do pok mogę złożyć dopiero po 15 dniach od transakcji. No i złożyłem, a po 16 (!!)