Wpis z mikrobloga

Po 12 latach Polak znów jest rekordzistą świata w układaniu kostki Rubika,
Tymon układał kostkę na zawodach w minionych weekend w średnio 5,09 sekundy

https://www.wykop.pl/link/6419935/polak-pobil-rekord-swiata-w-ulozeniu-kostki-rubika-srednia-5-09-s/

Chętnie odpowiem w komentarzach na ew. pytania dotyczące speedcubingu i proszę o wykopywanie znaleziska (dawno nie byłem na głównej możecie im sprawić prezent na święta :)

#mikroreklama #kostkarubika #speedcubing #ciekawostkiantrosa #ciekawostki #sport
antros - Po 12 latach Polak znów jest rekordzistą świata w układaniu kostki Rubika, 
...

źródło: comment_1640002919DS2akze0vF3gx5ngMj0C2X.jpg

Pobierz
  • 10
@antros: Poleciał wykop. Dzięki za odpalenie u mnie nostalgii, aż wyjąłem kostki, dzisiaj sobie coś poukładam na czas. ( ͡ ͜ʖ ͡)
ale to jest algorytm - wystarczy nauczyć się go na pamięć

@bitcoholic: nie do końca wiem co masz na myśli to pisząc, ale dla porządku podkreślę:

-nie ma sekwencji iluś stałych ruchów, które po ich wykonaniu ułożą ci każdą kostkę;
liczba możliwych układów kostki Rubika to: 43252003274489856000, gdybyśmy byli w stanie ułożyć kostkę w sekundę i mogli tak układać nieprzerwanie to w tydzień moglibyśmy rozwiązać 604800 układów, w rok ~32054400, a
dzieci w pierwszych klasach podstawówki się tego na luzie uczą - trzeba wykuć te kroki:

@bitcoholic: są dzieci w wieku przedszkolnym, które startowały w oficjalnych zawodach, ale "wykucie" tych kroków nie da ci możliwości układania na tym poziomie bez względu na płynność, ułożenia zwykłym LBLem mają ponad 100 ruchów, "wykucie" lepszych metod też nie pozwoli ci na układanie na tym poziomie;
podobnie jak przeczytanie wszystkich książek z fizyki nie uczyni cię
@wuochu: zapewne, dlatego napisałem

nie do końca wiem co masz na myśli to pisząc, ale dla porządku podkreślę:

i doprecyzowałem, bo niestety nagminnie zdarzają się osoby która myślą, że jedną sekwencją 20 kilku ruchów układa się kostkę więc to tylko nauczenie tej jednej sekwencji i ćwiczenie szybkości, zresztą w tym podlinkowanym znalezisku się taki ktoś trafił :/