Wpis z mikrobloga

@alosiek skontaktuj się z firmami co oferują takie sprzęty, będziesz miał dużo przykładów. DeLaval, Gea, Lely- roboty udojowe, hale udojowe, stacje paszowe, roboty podgarniające TMR, roboty sprzątające, systemy chłodzenia, naświetlenia. Jest tego mnóstwo, szybciej zrobisz to tak, niż przez kontaktowanie się z rolnikami, którzy mają z jeden-dwa takie produkty
@marcinkox3: Niby tak, ale patrząc po kartach katalogowych to tez lipa jest. Na jednym gospodarstwie już byłem ale dobrze byłoby mieć obraz kolejnych żeby wiedzieć jak ludzie rozwiązują pewne rzeczy
@alosiek: naprawiałem znajomemu dojarkę DeLavala. Napięcie sterownicze to było 24 VAC, prosty sterownik, dojarka normalnie załączana stycznikiem, drugim pompa do mleka. Basen na mleko tylko z wyłącznikiem serwisowym. Ogółem bardzo proste to wszystko było i na pierwszy rzut oka domyśliłem się jak co działa. Zaskoczyło mnie tylko, że do czegoś przy myciu było wykorzystywane podciśnienie z dojarki. Jak grzebałem to przypadkiem rozłączyłem wężyk i zauważenie tego zajęło dużo dłużej niż niedziałającego