Wpis z mikrobloga

Są jakieś ciekawe opcje finansowania na samochody używane (2-3 letnie) pod kątem polskiego ładu? Zebrałem już kilka ofert na najem nowych samochodów ale nie wiem czy chce wywalać tyle pieniędzy na nowe auto żeby sobie nim jeździć 3 lata. Więc może jest jakaś podobna opcja na używane?
#leasing #samochody #jdg
  • 9
@Adams_GA: Nic takiego się nie dzieje. Po wykupie albo robisz darowizne na grupe 0, i nikt tutaj nie zapłaci złotówki podatku, albo nie księgujesz FV do firmy, sprzedajesz z samym PITem bez VAT. Jak jesteś na ryczałcie to w ogóle masz do zapłaty 3% podatku.
No jaka gotówka fizycznie? Płacisz i za 3 lata auta nie masz.


@wiecznybeton: Kluczowe pytanie ILE w tym czasie zapłacisz i jak się to ma ta kwota do normalnego leasingu. To że na koniec "nic nie masz" jeszcze nic nie znaczy.
@wiecznybeton: @BShKF: dokładnie jak pisze BShKF. Na przykładzie oferty na proceeda jaką dostałem: przy najmie na 3 lata z limitem 25k i 0% wpłaty własnej płacę ok. 2200 netto miesięcznie (w tym mam ubezpieczenie OC AC NNW, opony i serwis). Przy leasingu i 20% wpłacie własnej, 10% wykupu, płacę 2500 netto miesięcznie ale nie mam w tym ani ubezpieczenia, ani serwisów ani opon. Na koniec super, mogę się jarać że