Wpis z mikrobloga

#opinie #allegro #google #oszustwo #komentarze #opinia #spijzdrowo #materace #fdm

Cześć, padłem ofiarą zakupów w FDM kiedyś, fatalny materac, wszystko to jedna wielka mistyfikacja. Od opisów, zdjęć, przez jakość produktu i jego prawdziwy wygląd po opinie!

Czasem ich sprawdzam i zgłaszam problem bo ewidentnie kupują sobie pozytywne opinie i w jakiś sposób usuwają negatywne. Do rzeczy:

1. Spójrzcie ile pozytywnych opinii z kont, które wystawiły po 1 opinii. Jeszcze 2 miesięce temu ocena 3.7, teraz 4.4.
2. Allegro - codziennie kilka negatywów - robię screeny czasem i widzę, że 90% z nich znika albo więcej.
3. System oceny produktów na Allegro. Tam to dopiero jest jazda. Zobaczcie: https://allegro.pl/oferta/materac-natural-max-160x200-24cm-kokos-exclusive-7671144611#productReviews
Najlepsze opinii polajkowane przez 300 klientów, najgorsze opinii polajkowane przez kilkadziesiąt i przez 300 kont zdislajkowane. To na pewno jest oszustwo. Tym bardziej, że system wspiera tego typu działanie - aby zobaczyć opinie z 1 * ALE z łapką w dół dane przez prawdopodobnie ich własne lub opłacone konta, trzeba kilkadziesiąt razy rozwinąć listę w dół przyciskiem "Zobacz więcej opinii" - zajmie to z 10 minut więc nikt tego nie robi.

Jak z tą mistyfikacją walczyć? Nikt się nie przejmuje moimi zgłoszeniami OSZUSTWA. A ja im nie odpuszczę za to jak mnie potraktowali. Za to jakie dziadostwo mi sprzedali.

PS. Bonus - mają kilkadziesiąt kont na Allegro: spijzdrowo, zdrowo_spij, HEISBERG Polska, MATERACE-NOWE, MEBLE-SOFT, materaceFDM.
  • 7
@sp00_n: 250 zł to sam materac. Dolicz do tego 300 zł za wizytę u lekarza ortopedy albo fizjoterapeuty po tym... No w najlepszym przypadku koszty zwrotu tego sprzętu. Lepiej dołóż stówkę i kup u kogoś innego, bo są dobrzy sprzedawcy na Allegro jeszcze. Polecam nowość - na Allegro widać ile komentarzy usunął dany sprzedawca w ciągu ostatniego roku, w ten sposób zobaczysz, że współczynnik usuniętych komentarzy do wszystkich w przypadku spijzdrowo
@hrabia_od_gnoja: no za 250 zeta gdzie indziej to jest bonel. janpol czy hilding startuja w 90x200 od 700, a do mieszkania pod wynajem nie dam takich materacy. beda spac na bonelu, trudno. przynajmiej wiadomo, że trwałe i gwara z jyska.