Wpis z mikrobloga

rodzina z #niemcy chcą przyjechać do nas na #swieta, niestety to typowe folksdojcze, co przez ostatnie 30 lat mieszkania w rajchu mają mózgi wyprane covidową propagandą, ale rodzina to rodzina. Fajnie jak by przyjechali mimo #koronawirus
Boją się, że w drodze powrotnej z Polski (która dla Niemiec jest jakąś tam czarną strefą) zatrzymają ich na granicy i poślą na kwarantannę na którą nie mogą sobie pozwolić (wszyscy tam są już po 10 dawkach btw. ale mimo to ponoć #kwarantanna obowiązuje).
Pytanie czy można jakoś tego uniknąć? Np. jadąc przez #czechy albo jest jakaś inna metoda?
W sumie to nie mam pojęcia co się teraz dzieje na granicy, może ktoś coś ogarnia? #kiciochpyta
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpasticInk: a skąd i dokąd jadą? Na granicy w zachodniopomorskim nikt nic nie sprawdza. Stali kiedyś jak było natężenie problemu z Białorusią, ale teraz pustki.
@SpasticInk:

Wjazd z do Niemiec z Polski ( i innych obszarów wysokiego ryzyka - Hochrisikogebiet)

Negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka nie muszą mieć:
- dzieci do 12 r. życia;
- osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE);
- ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po chorobie);
- osoby przewożące zawodowo osoby lub towary.

Co do zasady wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec z
@wykop_lub_zakop: a mam pytanie chcę jechać na święta do Niemiec z rodziną, mam dziecko 4lata czyli musi przejść obowiązkowo kwarantanne, a co jeśli zrobię test dziecku przed wjazdem do Niemiec? Zwalnia go z odbycia kwarantanny czy i tak musi 5dni odbebnic?