Wpis z mikrobloga

@lIENll Takie coś się wyświetla niezależnie od adresu i etapu prac wyświetlanego na stronie. Skontaktuj się z konsultantem którejkolwiek z tych firm to nic nie będą o jakimkolwiek światłowodzie pod twoim adresem wiedzieć ;p
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Całkiem możliwe, zresztą i tak teraz siedzę w NL więc nie śpieszy mi się zbytnio, ale jak coś ruszy to nie będę narzekał bo kiedyś jednak wrócę i fajnie byłoby mieć w końcu światłowód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lIENll: W moim przypadku gdy status zmienił się na "prawie gotowy" musiałem czekać coś koło 1.5 miesiąca na podłączenie. Najlepiej wejdź na stronę nexery zakładka operatorzy-> informacje ogólne i pobieraj pliki z listy PA. Tam znajdziesz datę kiedy podłączą twój adres. Polecam też sprawdzić wirtualnego asystenta, sprawdzisz kto będzie świadczył usługi, mi np.: doszła netia i play.
  • Odpowiedz
@lIENll: @phantom1108: Czekasz mozna miesiacami jak nie latami. W mojej okolicy wkopywali rurki czy swiatlowod, od marca jest informacja o dostepnosci za 3 miesiace, zaraz bedzie koniec roku. Lista o ktorej mowisz zawiera w sobie adresy ktore beda podlaczone z wyprzedzeniem za kilka tygodni, jesli nie nastapi to niedlugo adresu OP-a tam nie bedzie.
Podobnie w innej gminie, na facebooku starostwa byla informacja o zbieraniu podpisow w zeszlym roku czy
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Nexera nie sprzedaje internetu tylko udostepnia lacza firmom jak Orange czy T-mobile, UPC lub lokalnym operatorom. Ogolnie jest burdel, projekt byl na poczatku do konca 2020, opoznienia pozniej doszedl covid, teraz terminem jest 2023 rok, znajac zycie moze sie ciagnac i do 2025. Nie wiem od czego to zalezy, pod wykonawcow, moze oni adresy chca oddawac paczkami, u znajomej dosyc szybko ogarneli calosc, z tego co mowila prace w okolicy
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister No toć właśnie to napisałem co nie

mimo tego nadal nikt nie sprzedaje na tym kablu internetu :)


Tbh to ja już straciłem nadzieję, że to kiedykolwiek u mnie zacznie funkcjonować. Mam nadzieję, że płacą jakieś srogie kary umowne za to jak prędko im to idzie.
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Nie napisales czy probowales sie kontaktowac z ktoras z firm poza Nexera. Dlaczego mieliby placic kary umowne? Tak dzialal przetarg na dotacje unijne, maja doprowadzic swiatlowd do granicy dzialki czy najblizszego slupa, nie ma nic o swiadczeniu uslugi.
@phantom1108: Co ma gmina do tego? Raczej gadac z firmami energetycznymi czy Orange ktorych Nexera wykorzystuje slupy czy Orange w ramach dosylu, chociaz to pewnie maja ogarniete, gorzej z infrastruktura, liniami
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister

Nie napisales czy probowales sie kontaktowac z ktoras z firm poza Nexera


Napisałem.

Skontaktuj się z konsultantem którejkolwiek z tych firm to nic nie będą o jakimkolwiek światłowodzie pod twoim adresem wiedzieć ;p

Dlaczego mieliby placic kary umowne? Tak dzialal przetarg na dotacje unijne, maja doprowadzic swiatlowd do granicy dzialki czy najblizszego slupa, nie ma nic o swiadczeniu uslugi.


Ale ja zupełnie nie o tym. Sam napisałeś, że miało się skończyć
  • Odpowiedz
@Alex_mski: A o czym? Widziales kiedys terminy remontow, budowy, zawsze sa na czas? Najpierw mieli niby problemy z dostawami, z podwykonawcami (w koncu Nexera czy Orange sami nic nie robia, podnamuja spolki corki ktore maja lokalne firmy jako swoich podwykonawcow, tak naprawde tego nie robi w terenie korpo tylko okoliczne firmy. 3 miesiace przestoju dlatego nadal jest problem z roznymi dostawami sprzetu?
Bez covida i tak by sie nie wyrobili, jak
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Szybko poszło, 5 dni temu zmienili mi status na stronie Nexery, a już dzisiaj dzwonili do mnie z RFC że mogą mi podłączyć światłowód po świętach, o dziwo na stronie Orange, UPC itd. dalej mam komunikat, że usługi są niedostępne pod moim adresem. Po świętach zadzwonię do innych firm, możliwe że strony są opóźnione z takimi informacjami i na infolinii powiedzą że jest już możliwość podłączenia światłowodu. Jak widać strona
  • Odpowiedz
@lIENll: Sprawdzailes liste adresow z zakladki operatorzy -> informacje dla operatorow i excel z lista gotowych adresow (nie wszystkich planowanych)?
Tez mialem telefon z nexery pomimo tego, ze moj adres nie jest gotowy na mapce ( za to niektore okoliczne sa, ulice czy dwie dalej) jak twoj ale jest podana bliska data na excelu o ktorym wspomnialem.

To jak z Orangem, ich wyszukiwarka podaje adres jako dostepnosc Neostrady a pozniej wysylaja
  • Odpowiedz
@lIENll: Czyli już Cię podłączą, u mnie było podobnie, tylko że nie telefony czy coś, chodzili przedstawiciele z każdej firmy Orange Upc itp. A co do RFC to ich monterzy montują światłowody dla każdej firmy, nie wiem na czym to polega/
  • Odpowiedz
@kiler0: Do mnie dzwonili z T-mobile w maju, byl przedstawiciel UPC w kwietniu a dopiero teraz cos dzwonili z montazem.

Jacy monterzy z RFC? Oni nie maja zadnych monterow poza kujawsko-pomorskim, co to za wymysl? Montaz wykonuja podwykonawcy Nexery, osoba z RFC co najwyzej podlaczy router do swiatlowodu, znajac zycie ogarniaja to podwykonacy Nexery albo sprzet jest wysylany kurierem.
  • Odpowiedz