Wpis z mikrobloga

pleśń bardzo skutecznie wywołuje raka


@Pieron: Gdzie to wyczytałeś, na Onecie? Musiałby znacząco narazić się na działanie pewnych mykotoksyn przez długi okres czasu, żeby wzrosło ryzyko raka. Czytaj jeść spleśniały chleb codziennie przez x lat. Już nie wspomnę, że niebezpieczny jest tylko jeden z kilku gatunków pleśni. Od zjedzenia paru kromek OP co najwyżej dostałby sraczki, chyba że jest alergikiem.
@placebo_: mmm, chlebek Valbon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na wsi zabitej dechami do sklepu wchodzi gość w garniturze i z nienaganną manierą pyta:

- Czy dostanę u pana serek Valbon?

Ekspedient za ladą patrzy na niego jak na kosmitę i odpowiada jak na chłopa przystało:

- Nie ma.

Klient:

- Dziekuję, do widzenia.

- Panie poczekaj pan. Nie mamy sera Valbon, ale mamy żółty ser i biały
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pieron: A co z serami pleśniowymi? Tego rodzaju pleśń też jest kancerogenna? Mogę poszukać w Internecie, ale fachowca z wykopu zawsze warto posłuchać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krzewka chodzi o toksyny produkowane przez pleśń. Nie każdy gatunek je produkuje + jedzenie w cywilizowanych krajach jest badane przez sanepid na obecność tych toksyn więc można spokojnie jeść. Ps jestem ekspertem bo dwa lata temu było to omawiane w jakimś podcaście i tyle z niego zapamiętałem ( ͡º ͜ʖ͡º)