Wpis z mikrobloga

@darek-jg: właśnie nie ma i jak sobie to wyobrażam że po przymocowaniu do tego stojaka i włączeniu wkrętarki po prostu odkręci mi zacisk i wiertło wypadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dlatego nie kupiłem
mam jeszcze wiertarkę z ryobi na SDS ale nie mam wierteł SDS do drewna.. tam jest ten pierścień..
szczerze wolałbym coś dedykowanego do ryobi ale nie umiem nic znaleźć

@Zbyszek_Kudriawcew: no ja
no ja wiem tylko CNC albo laserowo..


@bruuh: nic bardziej mylnego. Po prostu ten statyw jest kiepski i nic więcej.

ręki mi wychodzą w miare równe otwory ale jesli moge dać 100zł i miec je trochę równiejsze bez starania się to moge zainwestować


@bruuh: no właśnie to tak nie działa. Bo w narzędziach właśnie się dopłaca za precyzję.
@ksiak: no dobrze ja ten statyw wkleiłem pierwszy z góry po prostu żeby pokazać typ narzędzia, jak masz lepszy to chętnie przyjme propozycje i po prostu kupię jutro w castoramie sds do drewna i trudno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bruuh: pierwsza sprawa to w tej wkrętarce na pewno nie masz blokady przycisku. Czyli musisz sobie dorobić co już stanowi problem, druga sprawa to Ryobi nie ma właśnie tego uchwytu na rączkę.
Już prędze ten model co masz na SDS i dokup do tego futerko, wtedy nie musisz kupować wiertła do drewna na SDS. W sumie jak o tym pomyślę to aż się prosi o #bhpfailure.
Niestety nawet jak kupisz
z ręki mi wychodzą w miare równe otwory


@bruuh: I gitara. Na statywie lepiej nie będzie - wierz mi.

jesli moge dać 100zł i miec je trochę równiejsze


@bruuh: 100zł tylko stracisz. Lepiej wierteł kupić.

ja ten statyw wkleiłem pierwszy z góry po prostu żeby pokazać typ narzędzia


@bruuh: Był na tagu nawet ten Wolfcraft za 400+ zł i też pozostawia wiele do życzenia.
Niestety nawet jak kupisz futerko to ostatecznie będziesz miał bicie na tym, kwestia czy to zaakceptujesz.


@ksiak: ja wierce hobbystycznie czasem w najmiększym drewnie konstrukcyjnym i sklejce, po prostu pracuje na małych elementach i z łapy mi krzywo pójdzie to mam element do kosza dlatego chciałem coś do pomocy
@bruuh: to ja bym na Twoim miejscu zainwestował w wiertarkę stołową po prostu, komfort pracy dużo dużo większy ale niestety kasa też dużo większa.
@ksiak: no ja wiem ale jak pisałem wyżej nie będe kupował osobnego narzedzia do każdej roboty bo po prostu nie mam miejsca, obecnie wszystko trzymam w garazu ale tam mam tak mało miejsca że jak chce coś zrobić to musze autem wyjechać więc na pewno sobie nie kupie wiertarki stołowej, dlatego mam wszystko z ryobi bo to są lekkie plastikowe narzędzia które wieszam na ścianie
@bruuh: no to zerknij sobie na Dremela najmocniejszą wersję. Jest do niego uchwyt stołowy - Dremel 220 Workstation. Niestety nie wiem jak z precyzją i stabilnością. Zawsze to Ci zajmie mniej miejsca.