Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
No to jeszcze raz
#air #automatyka #robotyka #przemysl #media #praca #pracbaza #pytanie
To nie bait.
Pracuje w mediach technologicznych. Tworzę materiały o technologii. Testuję sprzęty, robię z tego relację. Fajnie.
Zarabiam średnio 4000 na łapę
Nie nauczyłem się programować #plc na studiach. Brakuje mi umiejętności twardych.
Rozwijać karierę w mediach, gdzie pewnie zatrzymam się na max 5000 netto, czy #!$%@?ć do przemysłu, zacząć pracę za 2500 na rękę i starać się uczyć i zmieniać robotę co rok? Jak żyć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61be4d75ddfc93000ae084b3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
  • Odpowiedz
Nie myśl o tym w tych kategoriach. Rób to co lubisz, los bywa przewrotny. Jak oddasz się temu co nie #!$%@? cię co poniedziałek, a może nawet trochę lubisz to w końcu staniesz się dobry, otworzą się nowe drzwi których dzisiaj nie widać.
Tak czy tak te wypłaty to w pewnym sensie wróżenie z fusów. Nie spinaj się tak, później rozczarowanie jest jeszcze większe :D
  • Odpowiedz
Op: @r4do5: te 5k to moje wydumane górne wynagrodzenie. Obecnie nie płacę pitu, więc mam te 4, skończę 26 lat i będę miał 20 procent mniej...
Moja partnerka po tych samych studiach zarabia obecnie brutto tysiąc więcej ode mnie, pracując w korpo biurze jako jakiś tam spec od zamówień do działu utrzymania ruchu i co roku ma obiecaną podwyżkę "inflacyjną". U mnie tego nie ma. Więc te 5k to moja
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jesli umiesz "tworzyć ladder", ale nie w siemensie to znaczy że nie umiesz XD.
W polsce większość kołchozów jedzie na sterownikach siemensa także tego.

Poza tym na studiach aż tak dużo tego nie ma żeby nie wiadomo jak super się nauczyć więc trzeba samemu przysiąść.
Jeśli chcesz cokolwiek sensownego robić na plc to naucz się sfc albo fbd. Przecież nikt normalny nie projektuje sterowania w drabinkach bo w drabinkach to
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania

Atakuj przemysł póki ci się chce. Do "dziennikarstwa" możesz wrócić zawsze, a jednak lepiej rozwiniesz się robiąc praktyczne rzeczy. Za 10 lat będziesz miał wybór, a zostając w redakcji będzie ciężko.
  • Odpowiedz
Op: @twojastara_glosuje_na_korwina: tak, wiem że siemens, ewentualnie mitsubishi są grane. Dlatego mówię, że nie umiem tego robić i muszę się uczyć od nowa. Mieszkam w Polsce powiatowej, więc tu takich zarobków się nie daje ludziom na start i bardzo boję się, że ze swojej sredniackiej pensji spadnę w przemyśle do poziomu biedowania.
@narwi: kurcze i tak i nie. Wlazłem w te media od razu z wysokiego C, wskakując do
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania

Rozwiązanie jest mega proste - nie aplikuj na serwis do januszexa ;)

Nie wmawiaj sobie, że przez małe doświadczenie w przemyśle, musisz "zaczynać od nowa", bo stąd krótka droga do zaakceptowania byle jakiej oferty pracy. Szukaj konkretnej firmy - najlepiej korpo, pracowałem w mniejszej firmie zajmującej się automatyką i niestety dużo zadań opierało się na ciąganiu kabla w korytach. Po 7 miesiącach rzuciłem tę pracę bez posiadania innej oferty pracy, po
  • Odpowiedz
Po: @narwi: trochę racji masz. Ale wiesz. Nie jest łatwo szukać korpo w miastach, które mają po 50k mieszkańców. Nawet te, które w teorii są światowymi liderami, w rzeczywistości są dziadostwem w środku, bo ludzie się przyzwyczaili do niskich wypłat i "dobrego socjalu" czyli jakichś premii świątecznych i wczasów pod gruszą.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania
Nie jest łatwo rozwijać się w miastach 50k mieszkańców, jeśli nie ma w nich światowych liderów. Moje miasto miało 300k i żeby się rozwijać, musiałem spieprzać za granicę. Niestety, albo robisz coś, co jest wszędzie (nawet w miastach po 50k) przez co słabo się rozwijasz, albo szukasz firmy w całej Polsce, która da ci rozwinąć skrzydła. Wiem, trudne do wykonania mając partnera, ale taki masz wybór.

Argumentu, o dziadostwie wśród światowych
  • Odpowiedz