Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
A czy wy też jako osoby o wolnościowym nastawieniu, które przywiązują wagę do samoposiadania i wolności jednostki-dostrzegliście u siebie to, że ogółem jakoś nigdy nie byliście przywiązani do kolektywnych form? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Że podobnie jak ja-nigdy za bardzo nie interesowaliście się wynikami rozgrywek, sportami drużynowymi, reprezentacjami narodowymi, braniem udziału w kolekturach, popularnymi trendami i modami, czy też powszechnie znanymi celebrytami i gwiazdeczkami?

Te tematy was nie ruszały, ich dokonania waszej uwagi nie przykuwały, ani też jakoś sami z siebie nie byliście zmotywowani aby to drążyć. ¯\_(ツ)_/¯

Mając wręcz wrażenie, że nawet gdyby wśród narodu wydarzyła się jakaś prawdziwie "popularna katastrofa"-to żylibyście niejako obok, myśląc w swojej perspektywie. Nie plotkując ani też nie przeżywając/zachowując "jak przystoi każdemu polakowi". ()

#przemyslenia #libertarianizm #wolnosc #obiektywizm #liberalizm #zoltasila
j.....r - A czy wy też jako osoby o wolnościowym nastawieniu, które przywiązują wagę ...

źródło: comment_1639790435pmoFxNclObL4u1WGxXKoi8.jpg

Pobierz
  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tymtyrymtym: może właśnie dlatego taki obiektywizm czy libertarianizm to nie jest tylko światopogląd stricte polityczny (σ ͜ʖσ) nie jest on ograniczony do bieżącej polityki i lokalnych intryg, realiów gospodarczych-tylko zawiera w sobie pewną filozofię życiową, pewne uniwersalne wartości.

Które to mogą być wykorzystywane i doceniane nawet przez ludzi żyjących także fizycznie na peryferiach współczesnego świata ( ͡ ͜ʖ ͡
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolejnyWykopowyJanusz: a co jeśli ktoś się na te rzeczy nie łapał w sumie nigdy-nawet jeśli był dojrzewającym gimbusem?

Choć pochodził on z dosyć zamożnego domu, gdzie nie było tłoku w sąsiedztwie ani naturalnej konsekwencji integrowania się ze wszystkimi z okolicy pod oknami.

Może coś w tym jest, że libertarianizm w stylu amerykańskim to ponoć taki anarchizm dla bogatych?
@janinapomidor: to jest dokładnie to co miałeś na myśli, mam poglądy że każda jednostkowa część wszechrzeczy może podejmować decyzje samodzielnie i powinna sama dbać jak najlepiej potrafi o swoje dobro bo w ten sposób buduje dobrostan ogółu. Nie wyklucza to w żaden sposób mojego pogladu o jednoczesnym byciu częścią wszystkiego bo jestem częścią w pełni autonomiczną.