Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z Wysp. Krótkie pytanie, powiedźcie jak to jest tam mieszkać? Śmiem twierdzić że dużo łatwiej niż na tym naszym łez padole. Jakie były początki? Kiedu wyjechaliście? Czym się tam zajmujecie? Jak teraz jest na wyspach? Łatwo o prace? Zapraszam do dyskusji :)
#uk #emigracja #szkocja #irlandia
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kadet20: wyjechałam do Irlandii w ciemno z niebieskim 3 lata temu. Hostel na kilka nocy a potem wynajem pokoju. Po 1.5roku mieszkanie sami bo fajni współlokatorzy byli to się nam nie spieszyło. Niebieski znalazł pracę na magazynie na start, ja po byciu kelnerka miesiąc zaczęłam pracę w turystycznym korpo i po paru miesiącach niebieskiego ściągnęłam. Po wybuchu pandemii utrata pracy i obecnie pracujemy w branży technologicznej, dla portali społecznościowych. O
  • Odpowiedz
  • 0
@Kadet20 generalnie w UK żyje się lepiej. Szybciej uzbierasz na wakacje, samochód, sprzęty itd. Jeśli trafisz na dobre miasto/ sąsiedztwo będziesz czuł się jak u siebie (albo prawie). Jesteśmy w uk ponad 5 lat, z czego ja od 3,5 nie pracuje, bo dzieci, partner pracuje obecnie 4/4, mamy dom na kredyt i pieniędzy nam wystarcza. Do Polski ciągnie nas tylko rodzina (której szczególnie brakuje jak są dzieci).
Niestety teraz potrzebujesz wizy
  • Odpowiedz