Wpis z mikrobloga

Żadna partia nie obrzydziła mi patriotyzmu tak jak zrobił to PiS. Bycie polakiem kojarzy mi się teraz z biedakiem, prostym chłopem żyjącym stereotypami, człowiekiem który wszystko co obce uważa za złe lub gorsze. Możecie mnie szkalować, ale nie widzę najmniejszego sensu walki za ten kraj w takim stanie jakim jest teraz. To nie jest kraj dla młodego człowieka w którym mógłby planować świetlaną przyszłość.
#bekazpisu #tvpis #neuropa #polityka
  • 19
@Kadet20 mylisz patriotyzm z nacjonalizmem. Patriotyzm to nic innego, jak dbanie o rację stanu swojego kraju oraz interes lokalnej społeczności. Wbrew pozorom, to w takiej "lewackiej" Skandynawii ludzie zdecydowanie bardziej mają prospołeczne zachowania, poczucie wspólnoty, niż zaklamanej Polsce.

Pis bardzo często miesza pojęcia, by przykryć gówno mentalność. Pis wprowadził na garbie "patriotyzmu" brudny nacjonalizm, dzielenie na lepszy i gorszych Polaków, łechtanie sobie ego wygorowanymi hasełkami.

Ps. Najgorsze jest #!$%@? pis po jedno
@Kadet20 To nie bierze się z powietrza, ilu młodych ludzi jest w stanie przyjmować codziennie mele na pysk od rządzących i ich podopiecznych? Jest akcja to jest też i reakcja, niestety będzie postępować bo jak można zaplanować przyszłość w tak nieprzyjaznym otoczeniu gdzie jesteś nie dość że sponsorem całej imprezy to i jeszcze wrogiem
@Kadet20 bo wszyscy ulegliśmy szkolnej propagandzie jakoby Polska była naszą matką i opiekunką. A prawda jest taka, że w pierwszej kolejności jesteśmy ludźmi, potem mieszkańcami danego regionu i przedstawicielami danej kultury, a dopiero na samym końcu ludźmi zrzeszonymi pod jedną flagą i hymnem, zamkniętymi w sztucznych granicach. I nie chodzi tu ani o rządy PiS, ani Polska sama w sobie nie jest jakimś wyjątkiem. Po prostu idea państw narodowych to jeden z