Wpis z mikrobloga

@Aeterna: #smarttv #tv #telewizja #seriale #4k #film #filmy #telewizor #komputer #ps5 #torrent #torrenty

Pytanie. Powiedzmy że mam w wersji cyfrowej wysokiej jakości plik 4K (2160p) i chciałbym obejrzeć go na moim telewizorze który obsługuje 4K. Plik waży około 100gb, oprócz TV mam do dyspozycji 5 letni laptop i PS5 jeśli chodzi o odtworzenie pliku (o ile laptop sobie poradzi z 4K). Jak odpalić ten plik na telewizorze żeby normalnie w tej wysokiej jakości sobie leciało? Pewnie głupie pytanie ale nie wiem jak to zrobić.
  • 10
  • Odpowiedz
@Aeterna: Można np. plik przesłać na odpowiednio duży nośnik USB (dysk, ewentualnie pendrive, ale może nie każdy być wystarczająco wydajny), podłączyć pod USB telewizora i oglądać. Oczywiście będzie to możliwe pod warunkiem, że telewizor obsługuje dany format plików (kontener) i kodeki obrazu i dźwięku.
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim. Właśnie mi już pod USB się spieprzyły 3 pendrivey oglądając seriale w 1080p i się boje co będzie jak w dużego pena 128gb zainwestuję
  • Odpowiedz
  • 0
@Aeterna kombinowalem z jakimś serwerem media center, streamowanie itp. problemy z wydajnością, softem, jak masz napisy w pliku obok to w ogóle sajgon. Skończyło się na t że kupiłem szybki pendrive 256gb i spokój
  • Odpowiedz
@liga: też opcja. A polecisz jakiś w przyzwoitej cenie i żeby nie spieprzył się po obejrzeniu kilku odcinków serialu? Miałem dotychczas Sandisk ultra 32 i 64 gb. Próbowałem też kingstona. Wszystkie później pokazały błąd że nie można edytować plików na nich także się uszkodziły na moje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aeterna kupiłem rok temu w październiku Pendrive 256GB Patriot Supersonic Rage Elite za 185zl. Działa do dzisiaj bez zarzutów, kilka(naście) razy wymieniałem całą zawartość
  • Odpowiedz