Wpis z mikrobloga

Drugi sezon odrobinę lepszy od pierwszego ale to nadal gniot. Twórcy nie potrafią w sensowny sposób przekazywać informacji, wszystko jest spłycone oraz wiele wątków pominiętych ze to mają czas na rozciąganie jakiś niedorzecznych i niepotrzebnych wątków których w ogóle mogło by nie być. Poprawność polityczna mocno wali po oczach, dłużyzny i sporo żenady którą trzeba jaz na kilka minut rozchodzić żeby móc oglądać dalej. Gdybym nie był fanem wiedźmina to pewnie zarzuciłbym oglądanie po 2 odcinku.
#wiedzmin #sapkowski #seriale #netflix #witcher
  • 13
  • Odpowiedz
@Slavonlorden ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja dopiero będę zaczynał, po pierwszym sezonie miałem mieszane uczucia i liczyłem na to, że dużo poprawią w drugim. No ale i tak obejrzę na pewno, właśnie dlatego, że też jestem fanem wiedźmina.
  • Odpowiedz
nie wiem czy w ogóle jest ktoś, kto wypowiada się pozytywnie o tym serialu i zna książki chociaż jako tako


@smierdakow: Ja się wypowiadam pozytywnie o serialu i znam książki. Moim zdaniem wiele zmian serialowych jest duża lepsza niż treść książek, zwłaszcza w przypadku Krwi Elfów i sezonu drugiego. Ale i w pierwszym sezonie odcinek 5 oparty na opowiadaniu ostatnie życzenie uważam za lepszy od swojego książkowego pierwowzoru.
  • Odpowiedz
Twórcy nie potrafią w sensowny sposób przekazywać informacji, wszystko jest spłycone oraz wiele wątków pominiętych ze to mają czas na rozciąganie jakiś niedorzecznych i niepotrzebnych wątków których w ogóle mogło by nie być. Poprawność polityczna mocno wali po oczach, dłużyzny i sporo żenady którą trzeba jaz na kilka minut rozchodzić żeby móc oglądać dalej.


@Slavonlorden: Jednym słowem : Netflix ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja się wypowiadam pozytywnie o serialu i znam książki. Moim zdaniem wiele zmian serialowych jest duża lepsza niż treść książek, zwłaszcza w przypadku Krwi Elfów i sezonu drugiego. Ale i w pierwszym sezonie odcinek 5 oparty na opowiadaniu ostatnie życzenie uważam za lepszy od swojego książkowego pierwowzoru.


Minusy tutaj
  • Odpowiedz
Minusy tutaj


@ManfredMacx: A jakaś argumentacja cokolwiek? Co się nie podoba w serialu, a podobało w Krwi Elfów? Brakowało ci np. 30 stron fabuły podczas których Triss miała sraczkę? Weż coś wyduś z siebie jeżeli jesteś w stanie.
  • Odpowiedz
@Thorkill: To nie jest dyskusja na obiektywne argumenty, tylko na "podobało mi się". Uważasz, że zmiany serialowe są na lepsze? OK. Ja uważam, że książki są doskonałe, że niczego im nie brakuje, niczego nie trzeba w nich zmieniać, niczego nie trzeba do nich dodawać (ani kolorować). Wiem, idealizuję, nie jest to dzieło godne Nobla, tylko literatura rozrywkowa, ale żywię do nich przeogromny sentyment i nostalgię. Natomiast serial je zmasakrował i
  • Odpowiedz
książki są doskonałe, że niczego im nie brakuje, niczego nie trzeba w nich zmieniać, niczego nie trzeba do nich dodawać


@ManfredMacx: Jesteś trochę śmieszny. Opowiem ci coś. Byłem na kilku spotkaniach z Sapkowskim z 10 lat temu na kilku różnych Polconach (To takie spotkania miłośników literatury fantasy), no i na każdym z nich Sapkowski w rozmowach o Wiedźminie opowiadał że gdyby miał obecną (to już było po napisaniu całej sagi
  • Odpowiedz