Wpis z mikrobloga

Kurcze Cyklosporyna 200mg +150mg w tamtym roku prawie całego mnie wyczyściła łącznie z paznokciami i plamami na głowie. Po przerwie i powrocie całej łuszczycy to w tym roku nic na mnie nie działa mało tego łuski stały się twarde, bolące i jak odchodzą to zadzierają skórę do krwi dodatkowo stosowałem na głowę daivibet i PSIOTROL ... Lekarz przypisał mi teraz Acitren 35mg, dalej daivibet na głowę i novate krem na zmianę z PSIOTROL. Próbował ktoś tego ACITREN ? Ciekawe jak to będzie teraz bo podupadłem trochę na duchu...

#luszczyca #zdrowie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dumle007: retinoidy jak acitren całkiem ładnie działają, ale niestety mają skutki uboczne, zależne od dawki. Głównie wypadanie włosów, złuszczanie się skóry na dłoniach i stopach, nadwrażliwość na światło w nocy.

No i trzeba badać cholesterol i wątrobę co jakiś czas. Do tego trzeba uważać ze słońcem, najlepiej stosować filtry ochronne.

Stosowałem z 3 lub 4 miesiące, nie wróciłbym osobiście przez skutki uboczne.
@Dumle007: Po roku musiałem odstawić CSA, bo otarłem się o operację woreczka żółciowego. MTX zaś nie działa. W sumie to się leczę z 8 lat już, ale ogólnoustrojowe od trzech z przerwą na 3 kwartały.
Zmiany właściwie wszędzie, liczyć to nawet nie chcę, PASI na poziomie 12.