Wpis z mikrobloga

wczoraj poszedlem na poczte z awizo i dostalem wezwanie od SM do wskazania kierowcy w sprawie zle zaparkowanego samochodu na osiedlu (poza wyznaczonym miejscem - D-40) wraz z pamiatkowym zdjeciem ;)

generalnie jako sprawce moglbym wskazac kolege zza wielkiej wody bo wydaje mi sie, ze to on wtedy parkowal ( ), ale tak sobie poczytalem o tych wezwaniach w necie etc i gdzies tam znalazlem informacje, ze mandat karny za to wykroczenie mozna wystawic do 90 dni od popelnienia wykroczenia. szybki check na wezwaniu, a tam data 29.08.21 czyli grubo ponad 100 dni ;)

mircy - co robic?

#mandat #strazmiejska #prawo #wykroczenia #samochody #parkowanie
  • 5
  • Odpowiedz
szybki check na wezwaniu, a tam data 29.08.21 czyli grubo ponad 100 dni ;)


@soSNax: no spoko, to skierują sprawę do sądu. To że nie mogą wystawić mandatu, powodują tylko to, że będą kierować sprawę do sądu, a powodzenia z przekonaniem sędziego bez żadnych rzetelnych dowodów, że to nie ty parkowałeś.
  • Odpowiedz
, ze mandat karny za to wykroczenie mozna wystawic do 90 dni od popelnienia wykroczenia. szybki check na wezwaniu, a tam data 29.08.21 czyli grubo ponad 100 dni ;)


@soSNax: i wtedy sobie skierują sprawę do sądu - deal życia po prostu.
  • Odpowiedz
powodzenia z przekonaniem sędziego bez żadnych rzetelnych dowodów, że to nie ty parkowałeś.


@Adams_GA: przecież to na luzie przechodzi. pomijam już fakt, że to przecież oskarżyciel ma obowiązek udowodnić kto był sprawcą, a nie odwrotnie (bo to teoria, a praktyka jest wiadoma ( ͡° ͜ʖ ͡°))

nie wiem ile już wygrałem takich spraw, ale kilkadziesiąt najmarniej. Obok maseczek, bardzo fajna sprawa do zarabiania na kieszonkowe, bo KZP
  • Odpowiedz
Obok maseczek, bardzo fajna sprawa do zarabiania na kieszonkowe, bo KZP wg norm~ to 360 zł. Niestety mnie już znają i za cholerę nikt mi nie chce wypisywać wniosków, same pouczenia ( )


@Karoleer: mozesz rozwinac? ;d
  • Odpowiedz