Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika #energetyka #prad #polityka #podatki #polska

siema! wiem ze na pewno pare osob podobnie do mnie przegapilo moment w ktorym moglo wymowic dodatkowo platne uslugi przy dostawie pradu i teraz placi 30-40zl miesiecznie za dystrybucje etc mimo zerowego rachunku za sam prad. Poza tym ze mozna bylo odmowic na poczatku to potem byly 2 tygodnie na to ale coz. MONDRY po szkodzie :)

stad moje pytanie:
beda te podwyzki i wiem ze najlepszym rozwiazaniem zeby uniknac tych podwyzek jest spie##alac z tego kraju, bylem na emigracji i w sumie bylo spoko - przemysle :) natomiast czy w zwiazku z tymi podwyzkami bedzie mozna wymowic umowe ze wzgledu na zmiane warunkow i podpisac od nowa z tym samym dostawca wymawiac te dodatkowe uslugi i nie miec przerwy w dostawie?
  • 10
@Zablokowane_konto: Jeżeli masz taryfę G1X z literką K na końcu (np. G11k czy G12k) to tam masz gwarancje ceny. To, że ta gwarancja ceny gwarantuje ci o ~30% - 40% wyższe stawki już dziś względem taryf bez literki K to jest już inny szczegół ;)

Więc ja rozumiem tak: podpisałeś ofertę z literką K, masz gwarancję stałych opłat przez 2 lata, nie zmieni ci się stawka kWh, nie masz podstaw do
Dodatkowo pytanie, foto zalozone w w 2020 i zalapalem sie na te fantastyczne 15lat gwarancji odbioru na tych warunkach 80/20% naddatku. I teraz drugie pytanie, czy jest to regulowane ustawowo czy umownie? Jesli wypowiem umowe i podpisze to czy nie powiedza ze w takim razie zmieniaja i te warunki i teraz moge odkupowac za 50% ? wiem ze to zapewne dopiero bedzie do dyskusji jak sie pojawia umowy nowe ale wole zaczac
@Zablokowane_konto: nie cwaniakuj, zasłoń dane osobowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To co robią sprzedawcy energii elektrycznej to lekkie przegięcie. Ostatnio podpisywałem nową umowę i miałem dłuuuugąąąą dyskusję w salonie o tym czy są taryfy bez literki K (Energa). Wmawiano mi, że nie ma bez K, a ja już doszliśmy, że są to nie może mi ich sprzedać, a jak w końcu doszliśmy, że może mi sprzedać to