Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2339
Mirki mam pytanko, jest tu może ktoś z Dingwall w Szkocji, bądź okolic? Zmarł mi ojciec, który właśnie tam mieszkał. Zapewne jutro od konsulatu uzyskam jakieś informacje, ale czeka mnie ciężkie zderzenie ze szkockimi formalnościami, decyzjami, wyborami, zapewne czeka mnie też podróż do Dingwall (oby tylko jedna). Gdyby jakaś dobra dusza chciała mi pomóc, podpowiedzieć w niektórych kwestiach, lub może ktoś zupelnie niezwiązany z tym miejscem przechodzil przez podobną sytuację i ma jakieś rady- będę wdzięczny za pomoc.
Sory za spam tagami, ale niektóre niezwiązane stricte ze sprawą mogą dotrzeć do odpowiednich ludzi
#uk #szkocja #wielkabrytania #pogrzeb #pomocy #pytanie #pracawuk #emigracja #emigrujzwykopem
  • 67
  • Odpowiedz
@wuzet3 no dobra to skoro tak to sorki. Myślałem że typowy schemat. :-) Powodzonka życzę. A z ciekawości czemu zostałeś sam z tym wszystkim
  • Odpowiedz
@malinowa_chmurka ok może zaatakowałem za mocno, przyznałem wcześniej. Ale tak, skoro sam się otworzył to chętnie bym poznał więcej szczegółów:'( kto wie co nas czeka.. zwykła ciekawość jak się innym układa. Stare przysłowie ucz się na błędach innych :'(
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dunayer: miasteczko 5k ludzi, tam, gdzie mieszkał. Poszedł post na grupę Polaków w tej mieścinie. Póki co czeka na zatwierdzenie, ale jak widziałem, jakie oczojebne posty o powiększaniu ust tam lądują, to coś czuje, że mój post zginie w gąszczu
  • Odpowiedz
. Ale tak, skoro sam się otworzył to chętnie bym poznał więcej szczegółów:'( kto wie co nas czeka.. zwykła ciekawość jak się innym układa.


@D1STR0Y: jak ma ci w tym pomóc pytanie

A z ciekawości czemu zostałeś sam z tym wszystkim

Został to został, jak już się masz o coś wścibsko pytać żeby jakieś wnioski wyciągnąć to o to jak sobie radzi, a to już widzisz w tym poście: nienajgorzej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Sporo osób pisalo z dobrym słowem, wiec podzielę się informacjami. Przez grupę na FB udało się skontaktować z taty przyjaciółmi. Mam już zapewnioną pełna pomoc, nocleg, i absolutnie wszystko, co będę potrzebował, także nie jestem już z tym totalnie sam. Dzięki wszystkim tutaj za wsparcie, podesłane linki i podpowiedzi.
  • Odpowiedz
@wuzet3: bardzo mi przykro, przyjmnij prosze moje kondolencje. Znajomi mieli podobna sytuacje w Norwegii, wynajeli firme, ktora zajmuje sie takim sprawami od a do z. Dosc kosztowne, okolo 10 tysiecy wyszlo wtedy, ale organizuja wszystko, od wszelkich papierow, zezwolen do przewozu ciala, itp. I ja uwazam ze warto, bo jest to bardzo trudny czas i dodatkowy stres zwiazany z organizacja jest kompletnie zbędny. Znajomi skorzystali z uslug tej firmy i
  • Odpowiedz