Wpis z mikrobloga

Przed sezonem pytałem was co sądzicie o przeniesieniu się na Yahoo z fantasy- byliście chętni zeby otworzyć tam ligę ale ja nie zdążyłem za co biję się w pierś. Wspominam o tym, bo chciałbym (póki jeszcze w miarę aktywnie śledzicie tag) zapytać was, jakie usprawnienia/zmiany (z tych o których słyszałem w innych ligach) chcielibyście wprowadzić do naszej, która mogłaby powstać już od następnego sezonu. Poniżej lista, napiszcie co sądzicie o każdej zmianie bo niektóre myślę że będzie można połączyć, a niektóre się wykluczają więc odpowiedzi na pewno będą różne:

1) Zmiana punktacji kickerów z przedziałów na ułamkowe z taką punktacją, jaki kick był (kick z 29 yarda- 2.9p, kick z 61 yarda- 6.1p itp.)
2) Karne punkty za missed FG z bliskich odległości (np. do 30 yarda -3, 30-40 yard -2p, 40-50 -1p a powyżej 50 brak kary
3) Usunięcie kickerów i defensyw- podobno można na niektórych stronach
4) Zamiast grania defensywy jako całości można draftować poszczególnych graczy jak np. Aaron Donald i dostawać punkty za sacki tackle itd.
5) Zmiana z 1PPR na 0.5PPR (ewentualnie 0PPR czyli standard ale wydaje mi się to bezsensowne) - to już do dłuższego omówienia bo nie jest to prosty temat i zmienia znacznie użyteczność wielu graczy
6) Granie na 2QB
7) Pozycja TE jako Flex (można tam wstawić też WR i chyba RB też ale z racji że grywalnych jest koło 30RB to raczej to będzie bardziej ukłon w stronę WR)- z racji że niewielu jest TE którzy są głównie od łapania podań i dają punkty to trochę powinno to zniwelować niewielką użyteczność graczy jaka jest na tej pozycji

Jak macie własne pomysły dorzucajcie w komentarzach, jeśli spodoba się pomysł i będzie fajny odbiór to się ewentualnie uzupełni i zrobi drugi taki post a jeśli nie no to trudno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nflmirko #nfl
  • 3
@ticos: TE na flex fajna opcja, przy PPR bym nie mieszal, ja tam lubie 1PPR bo pozwala grac tez goscmi ktorzy maja duzy volume/short YPC a czasem wystrzela.

Obrone bym zostawil jak jest, szczegolnie, ze wiedza dotyczaca poszczegolnych defensywnych graczy nie jest jakas powszechna.

Uwazam, ze w tym sezonie bylo mocno wyrownanie i nie trzeba wielkich zmian, ktore moga faworyzowac ludzi, ktorzy robia bardzo duzy research. Moim zdaniem ten sezon pokazal,