Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, Pytanie czy korzystał ktoś z was z zamienników #ambilight ?

Kiedyś miałem Ambilight DIY na #raspberrypi , ale problem był taki, że działało to tylko z materiałami puszczanymi z RPi (nie pamiętam czy #boblight czy #hyperion ).
Teraz widzę, że pojawiły się gotowe rozwiązania z kamerkami, które skanują ekran i odpowiednią sterują oświetleniem.

Miał ktoś może to #govee TV? Widzę, na stronie, że ten GoVee TV mają teraz w świątecznej promocji za 59€, co wydaje się spoko ceną.
Jeżeli ktoś miał to:
1) Jak z odwzorowaniem kolorów? Kamerka radzi sobie w różnych warunkach oświetleniowych?
2) Czy system automatycznie się wyłącza/włącza po włączeniu/włączeniu TV, czy trzeba włączać ręcznie?
3) Czy da się zamontować tą kamerkę od spodu, zamiast na górze?
Pobierz Tesseract - Hej Mirki, Pytanie czy korzystał ktoś z was z zamienników #ambilight ?

...
źródło: comment_1639558818EdGtmHUqdzQzebRk3lxh5k.jpg
  • 13
@Tesseract też się zastanawiałem z tą kamerka od dołu. Czy w przypadku braku takiej opcji 'programowo', nie wystarczyło by odpowiednie przeklejanie ledowe? Pędy paska górnego dajesz na dole tv i analogicznie wszystko odwrotnie. Też jestem zainteresowany tym zestawem.
@mechanior: Gdzie indziej ktoś mi już opdpowiedział, że:
1. Kamerka radzi sobie najlepiej jak jest ciemno
2. Trzeba odpalić ręcznie w apce. Nie włącza się automatycznie.
3. Można dać kamerkę od dołu.

Z podobnych systemów jest jeszcze AmbiVision, ale z tego co widze to cena 3x tyle.
@mechanior: Tu jest porównanie. Jak dla mnie AmbiVision trochę chaotycznie zmienia kolory (nie ma takiej płynności). Wydaje się, że AmbiVision więcej punktów na ekranie analizuje i dostosowuje kolor diód.
Podobnie miałem jak zrobiłem Ambilight na Raspberry Pi i trochę to rozpraszało. Niby precyzyjniej, ale subiektywne odczucie nie do końca na plus.
Tesseract - @mechanior: Tu jest porównanie. Jak dla mnie AmbiVision trochę chaotyczni...
tak na marginesie to w przyszłym roku Phillips traci wyłączność na Ambilight i wszyscy producenci będą mogli go oferować w swoich TV


@Szczaf: Ooo. Dobrze wiedzieć. To chyba się wstrzymam z wymianą TV i poczekam jeszcze rok.
Ciekawe czy rzeczywiście LG lub Samsung dodadzą w swoich telewizorach.
A na razie zamówie te Govee TV i przetestuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tesseract: właściwie to patent niby wygasł w 2020 ale wygląda na to, że to plotka z for bo nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnej informacji. Gdyby mogli inni już to produkować to chyba by to robili.
w przyszłym roku Phillips traci wyłączność na Ambilight i wszyscy producenci będą mogli go oferować w swoich TV


@Szczaf: jakieś źródło? Szukałem potwierdzenia ale znajdywałem tylko zaprzeczenia tego:

https://forums.whathifi.com/threads/philips-ambilight-patent-expiry.24426/#:~:text=Philips%20have%20filed%20patents%20relating,worry%20about%20for%20a%20while.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/telewizor-z-ambilight-nie-tylko-od-philips-dzieki-hue-play.html
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@okmanek: też potem dalej szukałem potwierdzenia tego i znalazłem tylko informacje, że to prawdopodobnie tylko jeden z pierwszych ich patentów wygasł. Nie oznacza to chyba, że ambilight może być już oferowany przez innych producentów więc prostuję poprzednią wypowiedź.