Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motoryzacja i #mechanikasamochodowa

Jak wygląda temat nawiązywania współpracy z firmami takimi jak #intercars #gordon czy inne hurtownie z częściami motoryzacyjnymi? Od pewnego czasu chodzi mi myśl po głowie, aby w swojej pipidówie lub w okolicy zająć się sprzedażą części plus sklep online. Czy hurtownie oferują swoje CSV z asortymentem? W ogóle, jak ten temat wygląda?

Oczywiście, pytanie kogoś kto siedzi już w temacie w okolicy mija się z celem, bo ogromna tajemnica w celu OCHRONY BYZNESU PANIE ARECZKU, TO SĄ POWAŻNE SPRAWY I LEPIEJ SIĘ NIMI NIE INTERESOWAĆ.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@bigger: Dzięki, to retoryka której nie potrzebuje. Zadałem konkretne pytanie dotyczące sprawy samej w sobie, a nie tego, czy jest to łatwy biznes. Domyślam się, że nie jest. Tak samo jak pierdyliard innych. Na ogół jakakolwiek działalność do najprostszych nie należy.

@TrionicSe7en: Biorę to pod uwagę z prostej przyczyny - rabaty dla firm pewnie idą wraz z czasem i ilością zamówień jakie będę składał w poszczególnych hurtowniach, stąd też randomy
@kwahu666_ponownie: Dzięki, wyślę wiadomość z zapytaniem. Skoro współpracowałeś z IC, masz może jakieś inne miejsca gdzie warto uderzyć pomijając ich i Gordona? Dobrze wiem, że InterCars sam w sobie jest jedną z najdroższych firm, wiem też dobrze, że rabaty na części można dostać konkretne u nich bo jak kilka razy zamawialiśmy części do naprawy (firma znajomego ma swój warsztat i zamawiali mi jakieś graty) to nawet z IC wychodziło podobnie albo
@axspbb: Ale jaka retoryke? Podejscie do biznesu zaczynasz dokladnie nie od tej strony co trzeba. Zamiast przejsc sie do najblizszej placowki i zalozyc sobie konto i sprawdzic jakie Ci daja ceny i poprostu poronwac je do cen z internetow i juz bys cos wiedzial.

Tak sie sklada, ze siedze od wielu, wielu lat w tym temacie. Ba! Moj dobry kolega i sasiad do niedawna prowadzil o kilkunastu swoja placowke intercarsu po
@bigger: Wydaje mi się jednak, że zaczynam od dobrej, ale dziękuje za cenne wskazówki. Też znam kogoś kto był w Ameryce. Skoro kolega i sąsiad (nie wiem czy to jedna i ta sama osoba, bo niespecjalnie jasno to napisałeś) siedzi w interesie to chyba tak źle nie jest.

Wiem jakie jest nasycenie rynku i wiem czym jest rynek nasycony, wiem też dlaczego - w przeciwieństwie do Ciebie, bo o tym Ci
Czy hurtownie oferują swoje CSV z asortymentem?


@axspbb: Nie, nie daja CSV z asortymentem, bo to jest niemozliwie przy takim asortymencie.

Daja swoja integracje. Ale na dropshiping z IC nie masz co liczyc.
@bigger: Mireczku, Ty nadal nie widzisz, że ja nie rozmawiam i nie mam zamiaru rozmawiać na temat sensu tego pomysłu?

Nie napisałem Ci klarownie, że moje zainteresowanie Twoją opinią na ten temat jest gdzieś w okolicach dzisiejszej, porannej, grudniowej temperatury zewnętrznej?

Zadałem pytanie o to jak wygląda temat nawiązywania współpracy, a nie czy ten pomysł jest 10/10 czy 2/10. Jak zorientuje się w temacie, zapytam tu i tam to będę w
@axspbb: No i widzisz... gdybys w normalny sposob rozmawial a nie byl przekonany o swojej przezajebistosci to jakbym zapytal kumpla i pewnie by zgodzil i bym Ci wyslal do niego numer i by Ci powiedzial jak taki biznes wyglada od kuchni na co musisz uwazac i czemu generalnie sie za to nie zabierac. Najlepsze info jakie mozna sobie wymarzyc, bo z peirwszej reki. Praktycznie bezcenne.I za darmo.

Zastanow sie jeszcze w
@blackmilk: w żadnym wypadku nie rozważam tego w formie dropshippingu, zbyt wielki asortyment do ogarnięcia.

Wiem, że u nich działa to bardzo szybko z dostawą - raz dwa i temat jest załatwiony. Pytając o csvki czy nawet inny typ pozyskani danych miałem z tyłu głowy pozyskanie informacji dotyczących produktu. Liczę, że po próbie nawiązania kontaktu otrzymam jeszcze jakieś informacje co mogą ewentualnie z danych przekazać aby usprawnić ewentualne wgranie produktów do
@bigger: Nie jestem przekonany o swojej zajebistości. To Ty jesteś i takimi wypowiedziami dajesz o tym świadectwo.

Nie chce numeru do Twojego kumpla, sąsiada, szwagra, wujka czy kogokolwiek. Nie o to pytałem. Jak już tak się oferujesz teraz, to czemu nie zaoferowałeś tego w pierwszej wiadomości? No właśnie. Ja już wiem.

Wiem również czemu sklepy z częściami nie dzielą się na dwie kategorie o których napisałeś.

A wiesz co jest 10x
@axspbb: jak Ci moge podpowiedzieć to IC czy Gordona to raczej sobie odpuść. Twoja nadzieja jest w niszy. Są w Polsce sklepy które specjalizują się w konkretnych markach i to jest z mojego punktu widzenia najkorzystniejsze rozwiązanie. Musisz sobie wyrobić wtedy kontakt do dostawcy ale nie jest nim na pewno IC i Gordon ponieważ oni są również pośrednikami a każdy pośrednik to niepotrzebne koszty.
Zastanów się mocno w co mógłbyś iść,