Wpis z mikrobloga

@bitclude: Starsze logo mi się bardziej podobało niż nowe. Dlaczego? Bo było poważniejsze i nie kojarzyło się z pierdyliardem tych nowych scamów których jest masa jeden na drugim a niczym się nie różnią. Ja rozumiem że to są nowoczesne trendy designu (zwłaszcza w krypto), ale mimo wszystko poważne firmy raczej nie używają takich cukierkowych kolorków u siebie... A wy się powinniście kojarzyć z czymś odpowiedzialnym .Takich kolorków używa może środowisko związane z krypto, ale to głównie masy defi, albo tokeny a nie POWAŻNE, BEZPIECZNE GIEŁDY Z FIATEM! NIE POWINNIŚCIE SIĘ KOJARZYĆ Z CZYMŚ CO SIĘ KOJARZY Z P&D, HACKIEM, EXIT SCAME, CZYMŚ NIEPEWNYM, ZABAWKĄ! Poza tym to logo tak nie zapadnie nikomu w pamięć. Zmieszacie się z masą gówna, którego już nikt nie rozpoznaje bo powstaje jedno za drugim. Logo nie kojarzy się z giełdą, tylko z jakimś tokenem defi... Według mnie błąd. Poważna bezpieczna giełda nie powinna mieć brandu kojarzącego się z defi, które jest hackowane, jest scamem robionym przez randomów itp.

Naprawdę was lubię, bo macie dobre podejściem. Już kiedyś z innego konta tu przerabiałem z wami ten temat, pewnie mnie pamiętacie. Dlaczego? Jednym z przykładów zajebistego podejścia było wasze powtarzanie że mimo wszystko nikt nie powinien trzymać krypto na giełdzie. To naprawdę bardzo dobrze o was świadczy. Zazwyczaj giełdy nie chcą zniechęcać do wyjmowania od nich pieniędzy. Wiedzą ze jak ktoś trzyma u nich na koncie, to dużo łatwiej mu np. podjąć impulsową decyzję o zakupie lub sprzedaży czegoś. Zaloguje się tylko, kliknie i już. Jeżeli ma zrobić przelew itp. to już dłuższyproces. Może ochłonąć, albo olać. Kiedy ma na giełdzie, to może dokonać handlu dosłownie w minutę. DLATEGO TEŻ KAŻDY BROKER FOREXOWY DORADZA W TAKI SPOSÓB: "Wpłać środki na giełdę i graj za 10%". Niby tak bezpiecznie itd. TO dlaczego całość ma zdeponować u niego? :) Bo wie że jak się frajer wyzeruje to będzie grał dalej. Ma na kącie piniondze. Chce się odkuć (typowa psychologia hazardowa, nie chcę jej tu opisywać).

Z giełdami krypto jest jednak inaczej. Tx fiat można cofać, można łatwo wyśledzić. Ciężko ukraść z forexa pieniądze. Jeżeli chodzi o krypto to jest inaczej... Dlatego są różne hacki.

NO I PAMIĘTAM JAK SUSZEK Z BIMBAJA ZACHĘCAŁ DO TRZYMANIA U NICH KRYPTO PUBLICZNIE, WŁAŚNIE Z TAKICH POWODÓW A CHWILĘ PÓŹNIEJ BYŁA AFERA Z BITMARKETEM I POLACY STRACILI PONAD 100MLN!

Dlatego wtedy zrobiłem o tym całym jego naganianiu na trzymanie wpis, oraz podsumowanie tego co zrobił i że Benzyn ani Lechu nie protestowali, choć powinni ponieważ na nich spoczywa obowiązek edukacji. Nowi ludzie mają ich za autorytet. Dlatego są odpowiedzialni za to co mówią lub kiedy milczą w nieodpowiednim momencie. Radzę przeczytać całość: https://www.wykop.pl/wpis/42602311/ostatnio-glosno-sie-zrobilo-z-powodu-upadku-bitmar/

Dlatego was szanuję. Nie promujecie shitów i zachowujecie się odpowiedzialnie a nie jak naganiacze i dlatego uważam że warto was promować... Uważam że lepiej by wyszło wszystkim użytkownikom gdybyście mieli większą część rynku.

Poniżej mój film z fragmentami suszka, oraz moim komentarzem. Sprawdźcie sobie co menda gadała. A chwilę później był bitmarket...

#bitcoin #kryptowaluty #gielda #ciekawostki #design #marketing
Opposition_Fuhrer - @bitclude: Starsze logo mi się bardziej podobało niż nowe. Dlacze...
  • 30
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: Ja #!$%@?ę. Ręce opadają człowieku... No #!$%@? wymiękam. Ty jesteś ograniczony naprawdę. JAK #!$%@? CO JEST ŹLE? Dokładnie wyjaśniłem co jest źle. Czytając składasz bezmyślnie literki i nie rozumiesz sensu że zadajesz pytania na które są odpowiedzi w tekście?
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: Wydaje mi się, że taki rebranding nie jest w gruncie rzeczy złym posunięciem. Bitclude nie jest giełdą, która będzie obsługiwać największe instytucje finansowe tego świata, a może być dobrym miejscem na wejście w świat kryptowalut osób młodych i chyba ich uwagę ma przyciągnąć ta zmiana. Z biznesowego punktu widzenia powinni robić co potrzebne, aby zdobyć dla siebie klientów i może ta zmiana wyjdzie im na dobre.
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: Nie masz o tym zielonego pojęcia. Psyhologia w marketingu to podstawa a ty w ogóle nie rozumiesz tego skoro piszesz że logo nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Logo ma wpłynąć na użytkownika, budzić zaufanie żeby podjął decyzję o zdeponowaniu środków.
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: #!$%@?, nie ma znaczenia? Ma gigantyczne znaczenie. Firmy wydają gigantyczne pieniądze u wyspecjalizowanych agencji zajmujących sie kreowaniem wizerunku. Wystarczy poczytać nieraz jak są opisywane każde aspekty logotypów różnych firm. Co mają podświadomie komunikować. Zupełnie inaczej się projektuje logo dla firmy ubezpieczeniowej czy banku, niż #!$%@? dla facebooka. Ale co o tym może wiedzieć prosty janusz jak ty? Tępe korpo wydają miliony na logotypy i branding, nad którymi nieraz prace
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: To o tym cały czas piszę, że nowy logotyp zapewne ma trafić w młodego odbiorcę, który dopiero co zaczyna zabawę z kryptowalutami. Większość doświadczonych użytkowników i tak wybierze giełdy z większą płynnością lub zawierające produkty odpowiednie do swojego portfolio.
  • Odpowiedz